

W tym roku w czasie SnowFest Festival, poza atrakcjami muzycznymi i sportowymi, można się będzie wybrać do kina. Dzięki współpracy z kanałem National Geographic zobaczyć będzie można pięć świetnych filmów dokumentalnych pokazujących dziką naturę od bieguna aż po pustynię. Na wszystkie pokazy wstęp wolny.
National Geographic od zawsze angażuje się w ochronę środowiska. Czy to poprzez edukację i budowę świadomości społecznej za pomocą filmów i programów dokumentalnych, a także artykułów i reportaży w magazynie czy poprzez działanie zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Kanał National Geographic zachęca widzów, by dowiedzieli się więcej i wierzy, że przez opowiadanie historii można zmieniać świat na lepsze. To kanał skierowany do ludzi ciekawych świata – poprzez pasjonujące dokumenty, reportaże oraz wydarzenia telewizyjne eksploruje nowe obszary, angażuje, inspiruje do podejmowania wyzwań i poznawania świata głębiej, na nowo.
Jedną z najważniejszych zeszłorocznych premier na National Geographic był pierwszy w historii kanału serial dokumentalny z elementami fabularnymi „MARS”, a już w kwietniu kanał zaprasza na nową serię fabularną „Geniusz”. W pierwszej, 10-odcinkowej odsłonie zostaną przedstawione losy burzliwego życia Alberta Einsteina.
Dzięki współpracy z Towarzystwem National Geographic – cenionymi badaczami, fotografami oraz wielkimi producentami filmowymi – programy National Geographic są interesujące i wiarygodne, prezentują zapierające dech w piersiach ujęcia i na długo zapadają w pamięć. W tym roku National Geographic ze swoją misją edukacyjną wyjdzie także do uczestników SnowFest Festival.
W trakcie festiwalu, w szczyrkowski Kinie Beskid przy ul. Beskidzkiej 106, odbędą się pokazy pięciu filmów dokumentalnych z ostatnich lat. Na wszystkie pokazy obowiązuje wstęp wolny.


Dzika zima (2016)
Zimą wszystkie stworzenia muszą podjąć ogromny trud aby przetrwać tę najbardziej bezlitosną porę roku. Dla niektórych zwierząt lód okazuje się szansą na przeżycie.


Mamut z Syberii (2014)
Amerykańscy naukowcy, Trevor Valle i Tim King, wyruszają na Syberię z niebezpieczną misją. Chcą znaleźć dobrze zachowanego, zamrożonego mamuta. Obszar poszukiwań jest ogromny, zima depcze im po piętach, a informacje na temat potencjalnego położenia szczątek mamuta są bardzo zagmatwane.


Puma i wilk (2013)
Zimą wszystkie stworzenia muszą podjąć ogromny trud aby przetrwać tę najbardziej bezlitosną porę roku. Dla niektórych zwierząt lód okazuje się szansą na przeżycie.


Życie Pingwina (2013)
Opowieść o pingwinach królewskich, które okres godów i wychowywania młodych spędzają w najbardziej niegościnnym miejscu na Ziemi – na Antarktyce. Na wiele dni rezygnują z polowania, cierpią z głodu i zimna, by ogrzać jaja, a później pisklęta swoim ciałem i nie dopuścić do ich wyziębienia. Te wyrzeczenia rekompensowane są na wiosnę, gdy lód zaczyna topnieć i młode ruszają z rodzicami do morza, które odtąd staje się ich nowym domem.


Ekstremalne oseski (2016)
W programie “Ekstremalne oseski” twórcy przybliżają charaktery i zachowania potomstwa różnych zwierząt z całego świata, wybierając najbardziej ekstremalne przypadki z każdej kategorii. To fascynujący świat, w którym trzeba walczyć o przetrwanie, stosując przeróżne, wyuczone oraz
instynktowne strategie, które mogą się wydawać dziwne, a nawet szokujące.