Lineup 2017

nero

NERO

Londyńczycy, zdobywcy nagrody Grammy, wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Zespół tworzą producenci Daniel Stephens, Joe Ray oraz wokalistka Alana Watson. Mają na koncie dwa doskonałe albumy studyjne, które szturmem wzięły światowe listy przebojów. Ich debiutancki krążek “Welcome Reality” przez wiele tygodni nie schodził z pierwszego miejsca UK Album Chart, a ubiegłoroczna płyta Beetween II Worlds zdobyła pierwsze miejsce na liście Billboard Magazine.

Mimo, że kalendarz Nero wypełniony jest występami w ramach międzynarodowych tras, znajdują czas na wyjątkowe projekty. Klasyczne, gitarowe wyształcenie Joe, wielbiciela muzyki barokowej oraz 12 lat gry na wiolonczeli Daniela zaowocowało powstaniem Dubstep Symphony, wykonanej z Orkiestrą Filharmonii BBC. Muzyka zespołu znalazła się także na ścieżce dzwiękowej do filmów Wielki Gatsby i World War Z. Znani są również z remixów utworów takich artystów, jak: Daft Punk, Calvin Harris, N*E*R*D*, La Roux czy The Streets.

pendulum

PENDULUM DJ SET

Po 4 latach przerwy Pendulum wróciło na główne sceny najważniejszych festiwali. Zespół pracuje także nad wydaniem nowego albumu.

Grupa powstała w roku 2002 w Australii. Ich pierwszy krążek “Hold Your Colour” zapisał się w historii, jako najlepiej sprzedająca się płyta z muzyką drum `n bass. Drugi album “In Silico” zaledwie tydzień po premierze znalazł się na drugim miejscu sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Na trzecim, ostatnim albumie mogliśmy usłyszeć m.in.: Stevena Wilsona z zespołu Porcupine Tree, czy muzyków z formacji In Flames. Występy Pendulum to potężna energetyczna dawka drum `n bassowych rytmów. Podczas festiwalu będziemy mogli usłyszeć zarówno legenedarne przeboje zespołu, jak i najnowsze remixy.

gooral

GOORAL

Producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską. Jego kariera zaczęła się w 2003 r., kiedy jego remix ‘Whola lotta love’ Led Zeppelin zadebiutował na drugim miejscu w notowaniach radia Bis. W swoim dorobku Gooral ma występy m.in. na: Sziget Festival, Colours of Ostrava, Przystanek Woodstock czy Exit. Jego najnowsza płyta “Khabaya” ukazała się w październiku 2016 roku i to właśnie materiał z ostatniego krążka będzie można usłyszeć podczas jego występu na festiwalu SnowFest.

Nu:Tone

NU:TONE

Jeden z najbardziej uznanych wykonawców w stajni Hospital Records. Debiutował ponad dekadę temu albumem „Brave Nu World”. Współpracował m.in. z Logisitcs, SP:MC, London Elektricity i Natalią Williams, a jego numery w swoich setach umieszczali tacy giganci drum’n’bassu jak LTJ Bukem czy Sub Focus. Jego ostatni album zatytułowany „Future History” ukazał się w 2014 roku. Nu:Tone nie marnował jednak czasu między płytami – jest autorem kilkudziesięciu remiksów dla takich artystów jak Roni Size, Emeli Sande czy Plan B.

ASkillz

A.SKILLZ

A.Skillz to brytyjski DJ oscylujący wokół klasycznych brzmień w rodzaju breakbeatu, hip-hopu, soulu i funku. Na koncie ma tylko jeden, wydany w 2003 roku album, co nie jest bynajmniej oznaką lenistwa, a raczej odpowiedniego ustawienia priorytetów. A.Skillz skupia się przede wszystkim na DJ-ingu, a produkcja jest jego zajęciem pobocznym. Jego sety można było usłyszeć w takich klubach jak Fabric, The Boutique czy Spectrum.

PMoney

P MONEY

Wiley zapowiedział ostatnio, że nagrywa właśnie ostatni album. Ojca chrzestnego grime’u powoli zastępują młodzi zawodnicy – Skepta czy Stormzy. Rzutem na taśmę dołącza do nich P Money, kolejna gwiazda tegorocznej edycji SnowFest Festival. Na koncie ma trzy mixtape’y oraz wydany w ubiegłym roku pełnoprawny album „Live & Direct”. Zaczynał od pirackich radiostacji w Londynie, gdzie działał w grime’owych składach takich jak OGz czy Fatal Assassins. Wyróżnia się superszybkim flow i częstymi muzycznymi wycieczkami w stronę dubstepu, a czasami także drum’n’bassu. Wspomniany Wiley wielokrotnie pojawiał się w jego utworach, Skepta produkował jego numery, a Stormzy rapował na zeszłorocznym albumie. Mimo ulicznych korzeni, P Money regularnie trafia na listę UK Charts (solowo, bądź w kooperacjach – np. z Magnetic Manem) oraz do podsumowań. W 2010 MTV uznało go za jednego z 10 najlepszych brytyjskich MC’s. Jeśli ta rekomendacja jest dla Was niewystarczająca, sprawdźcie tylko jak P Money prezentuje się na żywo. Wtedy nie pozostanie żadnych wątpliwości, co do tego, że jego występ na SnowFest Festival to absolutny must see.

Metroplane

METROPLANE

Metroplane to wspólny projekt dwóch rozchwytywanych DJ-ów – Alexa Metrica i Aeroplane. W trakcie SnowFestu panowie wystąpią na scenie T-Mobile Electronic Beats. Projekt powstał spontanicznie – Alex Metric i Aeroplane mieli grać jeden po drugim podczas pewnej imprezy w Azji, zamiast tego zdecydowali się na wspólny występ. Od tamtego momentu zagrali szereg wspólnych koncertów, które niezależnie od tego czy odbywały się w Istambule czy w Londynie, zawsze wywoływały euforię. W swoich setach łączą przebojowość Alexa Metrica z nowoczesnym spojrzeniem na disco Aeroplane’a. Panowie nie ograniczają się tylko do wspólnego DJ-owania – w maju ukazała się ich debiutancka EP-ka zatytułowana po prostu „Metroplane”.

Ten_Typ_Mes

TEN TYP MES

Tego Typa Mesa przedstawiać nie trzeba. To jeden z najoryginalniejszych i najbardziej wszechstronnych raperów na polskim rynku. Jego zwrotki mógłby analizować prof. Miodek, flow zakłopotałby niejednego logopedę, a liveband, z którym gra koncerty na solowej trasie także by sobie poradził. Mes regularnie podnosi sobie sam poprzeczkę, co świetnie można prześledzić na przykładzie ostatnich kilku albumów. Ostatnie jego opus magnum –„.AŁA” ukazało się w ubiegłym roku i przyniosło kilkanaście różnorodnych numerów z różnych biegunów muzycznych z gośći w rodzaju Dawida Podsiadło, Izy Lach, Ifi Ude czy R.A.Ua. Dorzućmy do tego świetne teledyski, walor edukacyjny tekstów i selekcję najlepszych producentów z i spoza ekipy Alkopoligamii.

Łąki Łan

ŁĄKI ŁAN

Granie na żywo mają we krwi. Proces tworzenia zawsze zaczyna się na scenie a studio jest jego dopełnieniem.

Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko – międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści.

Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy wielu krajowych i zagranicznych festiwali.

W listopadzie 2016 ukazała się najnowsza płyta Łąki Łan „Syntonia”, którą promują single „Pola Ar” i „Bombaj”.

JÓGA

JÓGA

Zespół Jóga zaczynał jako śląski duet, dziś funkcjonuje jako trio. Młodziutcy muzycy specjalizują się w pełnych emocji piosenkach, podszytych delikatną elektroniką inspirowaną artystami ze Skandynawii. Na rynku obecni są zaledwie kilka lat, ale już mogą się pochwalić zwycięstwem w konkursie Converse Rubber Tracks, które dało im możliwość nagrania materiału w legendarnym berlińskim Hansa Ton Studio. Od tamtego czasu regularnie koncertują, grają na największych festiwalach w Polsce i pracują nad debiutanckim albumem.

Rosalie

ROSALIE.

Rosalie. pochodzi z Berlina, ale większość życia spędziła w Poznaniu. W swojej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego R&B i hip-hopu lat 80. i 90. z zamiłowaniem do nowej elektroniki. Zadebiutowała wyprodukowanym przez Mateusza Gudela singlem „This Thing Called Love”. Na koncie ma EP-kę, na której współpracowałą m.in. z MIN t, Mentalcutem i wspomnianym Mateuszem Gudelem (aka. Jordah).

Novika&MrLex

Novika & Mr. Lex

Noviki i Lexa fanom muzyki klubowej przedstawiać nie trzeba. Duet dj-sko- wokalny wywodzący się z kolektywu Beats Friendly, na scenie obecny jest od wielu lat. Grali na wszystkich liczących się festiwalach, a Polskę zjechali wzdłuż i wszerz. Ich sety otwarte są na wszelkie taneczne brzmienia, a rozległe gusta Noviki i Lexa można sprawdzić nie tylko na koncertach, ale także w eterze, w jednej z audycji jakie prowadzą.

LastRobots

Last Robots

Last Robots tworzą Bert i iRobot. Wspólnie działają od ponad dekady, choć z osobna grają o wiele dłużej. Panowie zaczynali od organizacji imprez Elektricity!, a współpraca dj-ska szybko przerodziła się w studyjną. Dziś Last Robots nie tylko miksują na imprezach, ale przede wszystkim produkują własne nagrania a także są autorami remiksów dla zespołów Plastic, Fox, Artybishop czy dla Noviki. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów – ogromną popularnością cieszy się nowa wersja „Piosenki Młodych Wioślarzy” Kultu. Zajmują się również tworzeniem muzyki do reklam.

Ros

ROS

Jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, na scenie obecny od 1995 roku. Dj, producent i promotor znany najbardziej ze swych dokonań w klimatach drum’n’bass. Jest właścicielem labelu Addiction Records i założycielem projektu Sabbia, w ramach którego współpracował z zaprzyjaźnionymi wokalistami, muzykami i producentami. Jako pierwszy Polak wystąpił w słynnym klubie Fabric, grywał z LTJ Bukem’em czy DJ-em Shadowem.

Ginee

GINEE

Kamil ‚Ginee‘ Ginglas, pochodzi z Bełchatowa, a z muzyką związany jest od najmłodszych lat. Najpierw nadawał w szkolnym radiowęźle i w Radiu Bełchatów, później działał w lokalnym kolektywie Temple of Noise, który organizował imprezy w Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim. Grał rave, jungle i drum’n’bass, który zaprowadził go najpierw do Warszawy, a potem dalej, do Londynu. Na miejscu został rezydentem jednego z klubów, prowadził też audycję Exquisite Beats. Dziś znowu jest w kraju i z tą samą energię, ale także z większym doświadczeniem serwuje połamane beaty w tempie 175 bpm i organizuje imprezy. Podczas SnowFestu zagra na scenie T-Mobile Electronic Beats tuż po Pendulum. Szykuje się solidny after rozpisany na trzy decki!

Więcej:

HOT NEWSY

SnowFest Festival 2024


Dziękujemy


BITWA NA ŚNIEŻKI


SNOWFEST GAMES 2023


TIMETABLE 2023


KARNETY LAST CALL


BLONDE MUSIC BAR


SCENA BETCLIC


SNOWFEST ON TOUR