DIGITALISM

Digitalism

DIGITALISM

Digitalism byli w awangardzie electro house’u dekadę temu, a ich debiut „Idealism” z 2007 roku to absolutna klasyka gatunku obok „†” Justice i „Oi Oi Oi” Boys Noize. Mimo, że pochodzą z Niemiec, są przesiąknięci na wskroś francuskimi wpływami.

Ich brzmienie jednak zawsze było bardziej organiczne niż francuskich kolegów z wycieczkami w stronę dance punka i Indie. Przeboje takie jak „Pogo” czy „Moonlight” były hitami imprez modnej młodzieży dekadę temu. Drugi album „I Love You, Dude” z 2011 roku był dziełem znacznie dojrzalszym, bardziej przebojowym i precyzyjnie wyprodukowanym. Przynależność do świata Indie potwierdził gościnny udział Juliana Casablancasa z The Strokes oraz kolejne przeboje takie jak „2 Hearts”, „Forrest Gump” czy „Circles”.

W 2016 roku ukazał się nieco odmienny „Mirage”, na którym gościnnie pojawił się Anthony Wilson – freestylujący kierowca autobusu zespołu. Pod koniec paźdzernika 2017 r. ukazały się dwa single – „Jet” i „Spektrum”, na których zespół dalej rozwija swoją wizję electro house’u. Utwory trafią na zapowiadaną EP-kę „5KY11GHT”, która ma być pierwszym, całkowiciem instrumentalnym wydawnictwem zespołu.

Więcej:

HOT NEWSY

SnowFest Festival 2024


Dziękujemy


BITWA NA ŚNIEŻKI


SNOWFEST GAMES 2023


TIMETABLE 2023


KARNETY LAST CALL


BLONDE MUSIC BAR


SCENA BETCLIC


SNOWFEST ON TOUR