DJ ZINC

DJ ZINC

DJ ZINC

DJ Zinc to gigant i klubowa ikona, DJ i producent obecny na scenie od wczesnych lat 90. Legenda muzyki drum & bass, członek i główny producent kultowej załogi Ganja Kru. Na początku XXI wieku wypracował pionierskie brzmienie o nazwie break-step (breakbeat + 2-step / UK garage), a od prawie dekady, ku radości tych, co na parkiecie, tworzy i grywa „crack house”, czyli własną, zbasowaną i wysoce energetyczną odmianę muzyki house.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt singli, szereg EP-ek, kompilacji oraz miksów. Jego „Super Sharp Shooters” w ramach projektu Ganja Kru, kultowy bootlegowy remiks „Ready or Not” The Fugees, czy wreszcie breakstepowe „138 Trek” to jedne z najbardziej znanych i rozpoznawalnych nagrań w całej historii muzyki klubowej. Co ciekawe, to ostatnie nagranie – jakże dalekie od popowego mainstreamu – trafiło na UK Top 30, czyli listę najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii.

W sumie sprzedano już ponad 1 000 000 (tak – ponad milion!) płyt z jego produkcjami.

Jest jednym z nielicznych artystów, którzy nagrali nie jeden, ale dwa „Essential Mixy” dla rozgłośni BBC Radio 1. Zinc to jedna z najważniejszych postaci i DJów słynnej londyńskiej stacji Rinse FM. Regularnie pojawia się także w programie Annie Mac. Jest jednym z muzycznych kierowników oraz architektów światowej kariery Katy B (produkował dla niej utwory).

Jego wkład w brytyjską muzykę jest na tyle istotny, że obok The Beatles czy Sex Pistols można znaleźć go na wystawie w pt. „British Music Experience” w londyńskiej O2 Arenie, prezentującej najważniejszych i najbardziej opiniotwórczych wykonawców z UK.

Jako DJ grał na największych brytyjskich, europejskich i tych światowych festiwalach. Teraz pojawi się w Szczyrku!

Więcej:

HOT NEWSY

SnowFest Festival 2024


Dziękujemy


BITWA NA ŚNIEŻKI


SNOWFEST GAMES 2023


TIMETABLE 2023


KARNETY LAST CALL


BLONDE MUSIC BAR


SCENA BETCLIC


SNOWFEST ON TOUR