Loading...

Skocznia zawodów LongAir Games 2018

Home / News / Skocznia zawodów LongAir Games 2018

Wielu zawodników pyta nie tylko o – przyznajemy – wyjątkową formułę LongAir Games, lecz również o konstrukcję, na której przyjdzie im się zmierzyć. Oto ona – wizualizacja obiektu na czas zawodów sportowych i szczegółowy opis założeń konstrukcji.

Koncept

Koncepcja skoczni LongAir Games to bardzo łagodna i prosta konstrukcja umożliwiająca maksymalnie długi i bezpieczny skok, w którym zawodnik znajduje się stosunkowo nisko nad ziemią. Bryła przypomina horyzontalnie rozciągnięty trapez. Właściwą odpowiedzią na pytanie: jakie zwierze przypomina Ci ten kształt, będzie – jamnik 😉

Wymiary

Launcher jak i transition będą miały kąt około 20 stopni, pomiędzy nimi znajdować się będzie odcinek stołu o długości kilkunastu metrów. Punkt K liczony odległością od progu launchera wyniesie 25m. Szerokość konstrukcji to 6m.

Na uzyskaną odległość będą miały wpływ dwa czynniki prędkość i odbicie z nóg. Zakładamy, że długie skoki na prędkości umożliwią solidnie łapane graby i wolne rotacje, ale „you never know”. Sami będziecie świadkami jakie tricki finalnie siądą w tej edycji zawodów SnowFest LongAir Games 2018!

Comments(0)

  Leave a Comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Sponsorzy

   
  Carlsberg
  Volvo Auto-Boss
  Birell
  Brooklyn Brewery
  Instax
   

  Partnerzy

   
  COS OPO Szczyrk
  SON
  Szczyrk
   

  Partner Energetyczny

   
  Tauron
   

  Media

   
  Trójka Polskie Radio
  Czwórka Polskie Radio
  TVP Kultura
  CKM
  Kmag
  Going.
  TVP3 KATOWICE
  DLA STUDENTA
  NOIZZ
  Stroer
  Vice
  Hiro
  Eurosport
  CoJestGrane24