Loading...

Skocznia zawodów LongAir Games 2018

Home / News / Skocznia zawodów LongAir Games 2018

Wielu zawodników pyta nie tylko o – przyznajemy – wyjątkową formułę LongAir Games, lecz również o konstrukcję, na której przyjdzie im się zmierzyć. Oto ona – wizualizacja obiektu na czas zawodów sportowych i szczegółowy opis założeń konstrukcji.

Koncept

Koncepcja skoczni LongAir Games to bardzo łagodna i prosta konstrukcja umożliwiająca maksymalnie długi i bezpieczny skok, w którym zawodnik znajduje się stosunkowo nisko nad ziemią. Bryła przypomina horyzontalnie rozciągnięty trapez. Właściwą odpowiedzią na pytanie: jakie zwierze przypomina Ci ten kształt, będzie – jamnik 😉

Wymiary

Launcher jak i transition będą miały kąt około 20 stopni, pomiędzy nimi znajdować się będzie odcinek stołu o długości kilkunastu metrów. Punkt K liczony odległością od progu launchera wyniesie 25m. Szerokość konstrukcji to 6m.

Na uzyskaną odległość będą miały wpływ dwa czynniki prędkość i odbicie z nóg. Zakładamy, że długie skoki na prędkości umożliwią solidnie łapane graby i wolne rotacje, ale „you never know”. Sami będziecie świadkami jakie tricki finalnie siądą w tej edycji zawodów SnowFest LongAir Games 2018!

Comments(0)

  Leave a Comment

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Sponsorzy

   
  Carlsberg
  Volvo Auto-Boss
  Birell
   

  Partnerzy

   
  COS OPO Szczyrk
  SON
  Szczyrk
   

  Partner Energetyczny

   
  Tauron
   

  Media

   
  Trójka Polskie Radio
  Czwórka Polskie Radio
  CKM
  Kmag
  Going.
  TVP3 KATOWICE
  MUNO
  DLA STUDENTA
  NOIZZ