Loading...

Nowe oblicze Szczyrku

Home / News / Nowe oblicze Szczyrku

Nie bez powodu SnowFest Festival odbywa się właśnie w Szczyrku. To tu, na naszych oczach, otwiera się nowy rozdział w historii tego miasta.

METAMORFOZA

Jeśli Twoja ostatnia wizyta w Szczyrku miała miejsce więcej niż 3 lata temu, wiedz, że tamten czas już minął. Faktem jest, że przez dłuższy czas niewiele się działo w zakresie rozwoju infrastruktury turystycznej czy narciarskiej. Dawna, snowboard’owo – towarzyska atmosfera także gdzieś w międzyczasie wyblakła. Jeśli wydaje Ci się, że nic się nie zmieniło, zaliczasz właśnie symboliczną „glebę” 😉

Przez ostatnie dwa sezony działo się bardzo wiele. I nadal dzieje. To w Szczyrku dokonuje się rewolucja, o jakiej dotąd nie marzył żaden z zimowych kurortów w Polsce. To tutaj, trzy największe ośrodki narciarskie (Beskid Sport Arena, COS OPO Szczyrk oraz Szczyrk Mountain Resort) we współpracy z Burmistrzem Miasta Szczyrk oraz wsparciem Rady Miasta, stworzyły zimowy kurort doskonały. Nieustępujący przy tym rozmachem zachodnim ośrodkom narciarskim.

Najwięcej zmian widać przede wszystkim przez pryzmat inwestycji. Każdy z trzech największych ośrodków włożył w budowę czy rozbudowę wiele wysiłku oraz pieniędzy a efekty robią mega wrażenie już od sezonu 2017/2018. Ale to, co zasługuje na najwyższy szacun to fakt, że wszystkie ośrodki oraz władze miasta zawarły porozumienie i podjęły decyzję o współpracy. Efektem czego jest pierwszy w Polsce wspólny skipass, wspólny skibus i promocja kurortu. Rozwiązanie, które znaliśmy od dawna, które funkcjonuje z powodzeniem w krajach zachodnich, wprowadza Miasto Szczyrk z Partnerami, dając tym samym prztyczka w nos pozostałym ośrodkom zimowym w Polsce.

PRZEŁOMOWA ZIMA 2018/2019

22 listopada 2018 r. odbyła się konferencja, podczas której usłyszeliśmy jakie niespodzianki szykuje dla nas Szczyrk i, jak to się mówi, szczęki nam do ziemi opadły 😉 Ośrodki po kolei prezentowały nowe zabawki, na które już teraz zacieramy ręce. A zatem, po kolei.

Źródło: https://www.youtube.com

SZCZYRK MOUNTAIN RESORT – 23 km tras

www.szczyrkowski.pl

Rok temu uruchomili trzy nowe kolejki linowe (z czego jedna gondolowa), przebudowali elegancko trasy i zainstalowali nowy system naśnieżania, dla którego wybudowali wielki zbiornik wodny. W tym roku poszli jeszcze dalej – zbudowali 6-osobową kolej krzesełkową z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę, dzięki czemu od sezonu 2018/2019 mamy jeszcze większy wybór zjazdów oraz nową, szeroką trasę oznaczoną znakiem 3b.

To, co również zasługuje na uwagę to wzmocnienie systemu naśnieżania o nowoczesne armatki i inne gadgety. Nowoczesne ratraki, system osłony przed podmuchami wiatru, systemy monitorowania lin oraz stabilizatory krzesełek na wyciągach – dzięki nim nie będziemy już martwić się o warun na trasach. Dodatkiem jest strefa nauki z taśmami i wyciągami oraz szkoła narciarska dla każdego – to oferta dla tych, którzy dopiero planują wkręcić się w sporty zimowe – zachęcamy!

Źródło: https://www.youtube.com

COS OPO SZCZYRK – 10 km tras

www.szczyrk.cos.pl

Jeśli lubisz śmigać ze Skrzycznego, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. W nadchodzącym sezonie, cokolwiek by się nie działo (z pogodą), będzie jeszcze więcej śniegu – dzięki unowocześnieniu systemu naśnieżania będzie nie tylko lepiej na górnych trasach, lecz także w dolnych (na odcinku między dolną stacją a Jaworzyną). Dzięki temu będzie można bez problemu dojechać na desce czy nartach niemalże na SnowFest Festival 🙂

Źródło: https://www.youtube.com

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które pamiętają te retro krzesełka sprzed wieków, pamiętaj, że na Skrzyczne wjeżdża się już eleganckimi, 4-osobowymi komfortowymi kanapami, zarówno ze stacji dolnej do Jaworzyny, jak i z Jaworzyny na Skrzyczne.

BESKID SPORT ARENA – 3.2 km tras

www.beskidsportarena.pl

Jak mówią, „mały, ale wariat”. To ośrodek, który prowadzą chyba najbardziej zwariowani zarządcy, jakich poznaliśmy. Nie dość, że magazynują sobie setki ton śniegu (tak, magazynują, czaisz? 🙂 ) to zainwestowali w systemy naśnieżania, które działają bez przeszkód nawet w dodatnich temperaturach, a nawet upałach. Nic dziwnego, że późną wiosną można jeździć u nich w szortach czy bikini (podczas cyklicznych imprez „Szusy w Bikini”). Mają do tego bardzo fajny odcinek na typowo sportowe szusy a także szkołę dla zaawansowanych riderów, gdzie można doskonalić jazdę na poziomie niemal profesjonalnym.

Źródło: https://www.youtube.com

SKIBUS

Od sezonu 2017/2018 między ośrodkami śmiga darmowy skibus, dzięki któremu możecie swobodnie przemieszczać się po całym Szczyrku. Pamiętajcie, jeden z przystanków jest tuż przy SnowFest Festival 😉

SnowFun

Źródło: https://www.silesion.pl

Comments(0)

  Leave a Comment

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Sponsor Główny Festiwalu

   
  Tauron
   

  Sponsorzy

   
  Okocim
  Brooklyn Brewery
  Burn Energy Drink
  Volvo Auto-Boss
  ETI Wanted
  Seth Rileys Garage
  Strefa Jelenia
  Bison Grasuje
   

  Partnerzy

   
  Szczyrk
  COS OPO Szczyrk
  SON
   
   
  Slaskie
   

  Media

   
  Trójka Polskie Radio
  Czwórka Polskie Radio
  TVP Kultura
  COMEDY CENTRAL
  Kmag
  Going.
  MTV Music
  Asz:Dziennik
  NOIZZ
  Extreme Sports Channel
  Stroer
  175BPM
  Dziennik Zachodni
  Nasze Miasto
  Electronicbeats