Loading...

Lineup 2018

Home / Lineup 2018

Sub Focus to jeden z najbardziej uznanych DJ-ów w świecie drum’n’bassu. Podobnie jak Wiley zaczynał na początku XXI wieku. Na koncie ma dwa albumy – imienny debiut z 2009 roku wydany przez RAM Records i album „Torus” z 2013 roku. Poza tym wypuścił kilkadziesiąt singli i remiksów. Jedna z ostatnich jego produkcji to „Trouble” nagrany wspólnie z Rudimental, Chronixxem i Maverickiem Sabre.

Sub Focus zaczynał od klasycznego drum’n’bassu, później, począwszy od debiutu, zwrócił się w stronę bardziej efektownej i spektakularnej odmianie gatunku w duchu Pendulum. Sam zresztą przyznawał, że inspirował się grupami The Prodigy i The Chemical Brothers, które łączyły elektronikę z gitarami. Słynie z niezwykle energetycznych DJ-setów, w których łączy drum’n’bass z dubstepem, electro, a także mniej oczywistymi wpływani, jak choćby „Smells Like a Teen Spirit” Nirvany.

Na drugim albumie postawił na przebojowość, wplatając do swoich numerów house’owe melodie i zapraszając licznych wokalistów takich jak MNEK, Kele Okereke z Block Party, Foxes czy Kenzie May. Na koncie ma także remiksy dla The Prodigy, Example, Deadmau5a czy Dizzee Rascala. Na festiwalu SnowFest wystąpi z jednym z najbardziej zasłużonych drum’n’bassowych MC`s – MC ID.

https://www.facebook.com/subfocus/


Gdyby nie Wiley nie byłoby Stormzy’ego, Skepty, a może i Dizzee Rascala. Obecny od ponad 20 lat na scenie reprezentant wschodniego Londynu sam tytułuje się ojcem chrzestnym grime’u, tak też nazywa się jego najnowszy album, wydany w tym roku „Godfather”. Godzinny materiał to przegląd tego co dziś najlepsze w grime’ie i brytyjskim hip-hopie, z gościnnymi występami Flowdana, Skepty, P Money, Mangi i innych.

Debiut Wileya ukazał się w 2004 roku, jednak raper aktywny był już od 1996 roku. Debiutował w złotej erze londyńskich pirackich radiostacji z Rinse Fm na czele. Był członkiem składów SS Crew, Ladies Hit Squad i Pay As You Go. Z tym ostatnim nagrał numer „Champagne Dance”, który w 2002 znacznie przyczynił się do awansu grime’u z podziemia do mainstreamu. Od tamtego momentu Wiley pozostaje jednym z najaktywniejszych brytyjskich raperów z 11 albumami, 12 mixtape’ami i serią EP-ek na koncie. Numery „Wearing my Rolex” i „Cash in My Pocket” z rewelacyjnego albumu „See Clear Now” to absolutne klasyki gatunku, a nowsze produkcje w rodzaju „Numbers in Action” czy „Boom Blast” potwierdzają jego pozycję.

Na 2018 rok zaplanowana jest druga część albumu „Godfather”, a w listopadzie tego roku książka. Biorąc pod uwagę tempo Wileya, przed jego wizytą na festiwalu SnowFest może ukazać się jeszcze sporo nowego materiału.

https://www.facebook.com/OfficialWiley/


Byli w awangardzie electro house’u dekadę temu, a ich debiut „Idealism” z 2007 roku to absolutna klasyka gatunku obok „†” Justice i „Oi Oi Oi” Boys Noize. Mimo, że pochodzą z Niemiec, są przesiąknięci na wskroś francuskimi wpływami.

Ich brzmienie jednak zawsze było bardziej organiczne niż francuskich kolegów z wycieczkami w stronę dance punka i Indie. Przeboje takie jak „Pogo” czy „Moonlight” były hitami imprez modnej młodzieży dekadę temu. Drugi album „I Love You, Dude” z 2011 roku był dziełem znacznie dojrzalszym, bardziej przebojowym i precyzyjnie wyprodukowanym. Przynależność do świata Indie potwierdził gościnny udział Juliana Casablancasa z The Strokes oraz kolejne przeboje takie jak „2 Hearts”, „Forrest Gump” czy „Circles”.

W 2016 roku ukazał się nieco odmienny „Mirage”, na którym gościnnie pojawił się Anthony Wilson – freestylujący kierowca autobusu zespołu. Pod koniec paźdzernika 2017 r. ukazały się dwa single – „Jet” i „Spektrum”, na których zespół dalej rozwija swoją wizję electro house’u. Utwory trafią na zapowiadaną EP-kę „5KY11GHT”, która ma być pierwszym, całkowiciem instrumentalnym wydawnictwem zespołu.

https://www.facebook.com/digitalism/


Dwa Sławy to łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Astek. Związani wcześniej z macierzystymi formacjami – Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix w 2006 roku postanowili połączyć siły aby tworzyć zupełnie nowy projekt. Pod szyldem Dwa Sławy wydali dotąd sześć wydawnictw, z których dwa ostatnie – „Ludzie Sztosy” i „Dandys Flow” pokryły się złotem.

W swoich numerach łączą ekstremalnie szybką nawijkę z inteligentnymi grami słownymi, nowoczesnymi podkładami i sprawnym doborem współpracowników. Na ich albumach na featuringach pojawiali się m.in. Tede, Quebonafide czy DJ Flip.

https://www.facebook.com/dwaslawy/


Holak zaczynał jako muzyk gitarowego zespołu Kumka Olik, a ostatnio spełnia się jako alternatywny hip-hopowiec w projekcie Małe Miasta, pod własnym nazwiskiem i w produkcjach firmowanych przez Alkopoligamię.com. Jest autorem tekstów dla projektu SONAR, autorem okładek płyt Tego Typa Mesa, reedycji Malarzy i Żołnierzy, Happysad, Smolika, Wojtka Mazolewskiego i swoich albumów, a jako producent współpracował z takimi raperami jak W.E.N.A. czy Ten Typ Mes.

W lutym 2017 r. bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi ukazał się jego długo wyczekiwany solowy album ,,The Introvert” wydany w formie magazynu z CD. Holak promuje ten album z live bandem i VJ-em, z którymi zagościł na najważniejszych festiwalach w Polsce.

https://www.facebook.com/holakmateusz/