Loading...

DIGITALISM

Home / Lineup 2018  / DIGITALISM

Digitalism byli w awangardzie electro house’u dekadę temu, a ich debiut „Idealism” z 2007 roku to absolutna klasyka gatunku obok „†” Justice i „Oi Oi Oi” Boys Noize. Mimo, że pochodzą z Niemiec, są przesiąknięci na wskroś francuskimi wpływami.

Ich brzmienie jednak zawsze było bardziej organiczne niż francuskich kolegów z wycieczkami w stronę dance punka i Indie. Przeboje takie jak „Pogo” czy „Moonlight” były hitami imprez modnej młodzieży dekadę temu. Drugi album „I Love You, Dude” z 2011 roku był dziełem znacznie dojrzalszym, bardziej przebojowym i precyzyjnie wyprodukowanym. Przynależność do świata Indie potwierdził gościnny udział Juliana Casablancasa z The Strokes oraz kolejne przeboje takie jak „2 Hearts”, „Forrest Gump” czy „Circles”.

W 2016 roku ukazał się nieco odmienny „Mirage”, na którym gościnnie pojawił się Anthony Wilson – freestylujący kierowca autobusu zespołu. Pod koniec paźdzernika 2017 r. ukazały się dwa single – „Jet” i „Spektrum”, na których zespół dalej rozwija swoją wizję electro house’u. Utwory trafią na zapowiadaną EP-kę „5KY11GHT”, która ma być pierwszym, całkowiciem instrumentalnym wydawnictwem zespołu.

Sponsorzy

 
Carlsberg
Volvo Auto-Boss
Birell
Brooklyn Brewery
Instax
 

Partnerzy

 
COS OPO Szczyrk
SON
Szczyrk
 

Partner Energetyczny

 
Tauron
 

Media

 
Trójka Polskie Radio
Czwórka Polskie Radio
TVP Kultura
CKM
Kmag
Going.
TVP3 KATOWICE
DLA STUDENTA
NOIZZ
Stroer
Vice
Hiro
Eurosport
CoJestGrane24