Loading...

DJ ZINC

Home / Lineup 2018  / DJ ZINC

DJ Zinc to gigant i klubowa ikona, DJ i producent obecny na scenie od wczesnych lat 90. Legenda muzyki drum & bass, członek i główny producent kultowej załogi Ganja Kru. Na początku XXI wieku wypracował pionierskie brzmienie o nazwie break-step (breakbeat + 2-step / UK garage), a od prawie dekady, ku radości tych, co na parkiecie, tworzy i grywa „crack house”, czyli własną, zbasowaną i wysoce energetyczną odmianę muzyki house.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt singli, szereg EP-ek, kompilacji oraz miksów. Jego „Super Sharp Shooters” w ramach projektu Ganja Kru, kultowy bootlegowy remiks „Ready or Not” The Fugees, czy wreszcie breakstepowe „138 Trek” to jedne z najbardziej znanych i rozpoznawalnych nagrań w całej historii muzyki klubowej. Co ciekawe, to ostatnie nagranie – jakże dalekie od popowego mainstreamu – trafiło na UK Top 30, czyli listę najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii.

W sumie sprzedano już ponad 1 000 000 (tak – ponad milion!) płyt z jego produkcjami.

Jest jednym z nielicznych artystów, którzy nagrali nie jeden, ale dwa „Essential Mixy” dla rozgłośni BBC Radio 1. Zinc to jedna z najważniejszych postaci i DJów słynnej londyńskiej stacji Rinse FM. Regularnie pojawia się także w programie Annie Mac. Jest jednym z muzycznych kierowników oraz architektów światowej kariery Katy B (produkował dla niej utwory).

Jego wkład w brytyjską muzykę jest na tyle istotny, że obok The Beatles czy Sex Pistols można znaleźć go na wystawie w pt. „British Music Experience” w londyńskiej O2 Arenie, prezentującej najważniejszych i najbardziej opiniotwórczych wykonawców z UK.

Jako DJ grał na największych brytyjskich, europejskich i tych światowych festiwalach. Teraz pojawi się w Szczyrku!

Sponsorzy

 
Carlsberg
Volvo Auto-Boss
Birell
Brooklyn Brewery
Instax
 

Partnerzy

 
COS OPO Szczyrk
SON
Szczyrk
 

Partner Energetyczny

 
Tauron
 

Media

 
Trójka Polskie Radio
Czwórka Polskie Radio
TVP Kultura
CKM
Kmag
Going.
TVP3 KATOWICE
DLA STUDENTA
NOIZZ
Stroer
Vice
Hiro
Eurosport
CoJestGrane24