Loading...

SUB FOCUS

Home / Lineup 2018  / SUB FOCUS

Sub Focus to jeden z najbardziej uznanych DJ-ów w świecie drum’n’bassu. Podobnie jak Wiley zaczynał na początku XXI wieku. Na koncie ma dwa albumy – imienny debiut z 2009 roku wydany przez RAM Records i album „Torus” z 2013 roku. Poza tym wypuścił kilkadziesiąt singli i remiksów. Jedna z ostatnich jego produkcji to „Trouble” nagrany wspólnie z Rudimental, Chronixxem i Maverickiem Sabre.

Sub Focus zaczynał od klasycznego drum’n’bassu, później, począwszy od debiutu, zwrócił się w stronę bardziej efektownej i spektakularnej odmianie gatunku w duchu Pendulum. Sam zresztą przyznawał, że inspirował się grupami The Prodigy i The Chemical Brothers, które łączyły elektronikę z gitarami. Słynie z niezwykle energetycznych DJ-setów, w których łączy drum’n’bass z dubstepem, electro, a także mniej oczywistymi wpływani, jak choćby „Smells Like a Teen Spirit” Nirvany.

Na drugim albumie postawił na przebojowość, wplatając do swoich numerów house’owe melodie i zapraszając licznych wokalistów takich jak MNEK, Kele Okereke z Block Party, Foxes czy Kenzie May. Na koncie ma także remiksy dla The Prodigy, Example, Deadmau5a czy Dizzee Rascala. Na festiwalu SnowFest wystąpi z jednym z najbardziej zasłużonych drum’n’bassowych MC`s – MC ID.

Sponsorzy

 
Carlsberg
Volvo Auto-Boss
Birell
Brooklyn Brewery
Instax
 

Partnerzy

 
COS OPO Szczyrk
SON
Szczyrk
 

Partner Energetyczny

 
Tauron
 

Media

 
Trójka Polskie Radio
Czwórka Polskie Radio
TVP Kultura
CKM
Kmag
Going.
TVP3 KATOWICE
DLA STUDENTA
NOIZZ
Stroer
Vice
Hiro
Eurosport
CoJestGrane24