Loading...

Lineup 2020

Home / Lineup 2020

SNOWFEST FESTIVAL – LINEUP 2020

Pierwsze ogłoszenie na nadchodzący SnowFest Festival to Sigma, projekt, łączący umiejętnie ambitną muzykę klubową z szeroko rozumianym popem. Autorzy takich hitów jak „Nobody To Love” czy najnowszego „Dilemma” przyjadą do Polski, dając upust swoim muzycznym fascynacjom.

Pojawi się także legendarny Shy FX, który poza wspólnymi występami z Chase And Status, Davidem Rodiganem i MC Rage jako „Rebel Sound” występuje na całym świecie, prezentując swój unikatowy miks takich gatunków jak root reagge, dubstep, house, R&B, d’n’b czy jungle. Dodatkowo autor ikonicznego „Orginal Nuttah” w Szczyrku pojawi się razem z MC, prezentując show, jakiego to miasto dawno nie widziało.

Miłośnicy elektronicznych brzmień powinni być także ukontentowani za sprawą pierwszego w Polsce występu Ejeca. Garry McCartney, bo pod takim pseudonimem kryje się ten irlandzki producent, to człowiek-instytucja na światowej scenie muzyki house i techno. Jego produkcje zdobią katalogi takich wytwórni jak Tusk Wax czu AUS Music, zaś on sam kontynuuje muzyczną drogę, która do gustu przypadnie wszystkim miłośnikom chociażby takiego projektu jak Bicep.

I tak jak on zaprezentuje DJ Set, tak na jednej ze ‚snowfestowych scen’ pojawi się holenderski zespół Kraak & Smaak – który w pełnym koncertowym składzie o bogatym, rozbudowanym instrumentarium zaprezentują ich nadchodzący materiał „Pleasure Center”, który ukazuje się już 18 października. Po legendarnej Coachella czy SXSW przyszedł czas na występ w zimowej stolicy Polski – Szczyrku.

Nie powinni być także zawiedzeni fani hiphopu – zwłaszcza tego polskiego – bo pierwszym z ogłoszonych artystów w programie festiwalu, który obraca się w tym muzcznym nurcie jest szef SB Mafija – Solar, który udowodni jak niezbędny jest dziś warsztat wokalny w czasach, gdy rapowa przestrzeń została opanowana przez popularny autotune.

Drugi rzut artystów, którzy wcielą się w role muzycznych przewodników po polskich górach i w dniach 28 – 29 lutego zagrają w Beskidach, to: jeden z ojców chrzestnych dzisiejszego hiphopowego brzmienia, autor ikonicznego albumu „Black on Both Sides” – Yasiin Bey znany, jako Mos Def, który 20 lat po wydaniu swojego debiutanckiego albumu wystąpi na scenie Amfiteatru w Szczyrku.

Nie może także zabraknąć brzmień stricte elektronicznych, które zawsze mają bardzo ważne miejsce w programie festiwalu SnowFest Festival. Na pewno ukontentowani będą wszyscy miłośnicy brzmień spod znaku DnB, bo do Szczyrku przyjedzie Metrik, który razem z Dynamite MC dadzą występ, jakiego Polska dawno nie widziała.

I tak jak naszą filozofią jest stawianie na najważniejszych zagranicznych artystów tak samo sytuacja ma się z polskimi wykonawcami, stąd nie powinna nikogo dziwić obecność łódzkiego trio Kamp! a także zespołu Łąki Łan – którzy na festiwalu wystąpią piąty raz i zaprezentują nie tylko największe szlagiery z pierwszych albumów, ale także materiał z najnowszego albumu o wdzięcznym tytule „Raut”.


YASIIN BEY aka MOS DEF

Yasiin Bey znany również słuchaczom jako Mos Def dorastał w czasach świetności hip-hopu , kiedy zespoły takie, jak Public Enemy, A Tribe Called Quest czy De La Soul wydawały swoje epokowe albumy..


SIGMA

Zwiedzili cały świat od londyńskiego Brixton Academy, Roundhouse, Fabric czy Glastonbury, gdzie pod sceną zgromadzili ponad 100 000 uczestników..


VITALIC

Vitalic, a właściwie Pascal Arbez-Nicolas to jeden z pionierów tzw. „French touch”, czyli współczesnej  francuskiej muzyki klubowej. Swoją twórczość określił kiedyś wdzięcznym mianem „metal disco”..


SHY FX

W tym roku wydał swój długogrający album na którym gościnnie pojawiła się m.in Lily Allen. Na SnowFest 2020 Shy FX wystąpi w towarzystwie MC..


METRIK

Jeden z najbadziej uznanych producentów na współczesnej scenie muzyki elektronicznej, zwłaszcza gdy mówimy o szeroko rozumianej muzyce drum’n’bass, jungle czy dubstep..


DYNAMITE MC

Dynamite MC zyskał uznanie podczas wspólnych występów z Roni Size czy Reprazent, a dzisiaj nierzadko można go usłyszeć razem z Metrikiem na najważniejszych scenach festiwalowych świata..


EJECA

Jego znakomite produkcje zdobią katalogi tak uznanych wytwórni jak: BPitch Control, Tusk Wax, Last Night On Earth czy AUS Music, zaś on sam zwiedził cały klubowy i festiwalowy, aby prezentować swoją autorską wizje muzyki elektronicznej..


KRAAK & SMAAK

Holenderskie trio w skład którego wchodzą: Oscar de Jong, Marka Kneppersa i Wim Plug to nie lada gratka dla wszystkich miłośników muzyki elektronicznej i żywego instrumentarium..


SOKÓŁ

Sokół to prawdziwa legenda i człowiek-instytucja polskiego hip-hopu. Założyciel słynnej wytwórni Prosto. Wybitny raper znany z takich ekip jak TPWC, ZIP Skład i WWO..


ŁĄKI ŁAN

Łąki Łan wystąpią już po raz piąty na naszym festiwalu, co niejako sprawia, że stali się nieformalnymi ambasadorami marki SnowFest, a także piewcami dobrej nowiny i muzyki z samego serca polskich gór..


SOLAR

Solar razem z Białasem współtworzą duet Solar/Białas. On może także pochwalić się działalnością realizatorką, producencką i wydawniczą. Współautor świetnie przyjętych płyt “Z ostatniej ławki” , “Stage Diving”, “#nowanormalność” oraz “Klubu 27”..


KAMP!

Przez ostatnie dwa lata ewoluował ich sposób konsumowania muzyki i gromadziła się w nich potrzeba przekazania swojej pasji do muzyki klubowej w szczery i mocny sposób..

Sponsor Główny Festiwalu

 
Tauron
 

Sponsorzy

 
Volvo Auto-Boss
Brooklyn Brewery
Okocim
 

Partnerzy

 
Szczyrk
COS OPO Szczyrk
 
 
Slaskie
 

Media

 
Trójka Polskie Radio
Czwórka Polskie Radio
TVP Kultura
COMEDY CENTRAL
Kmag
Going.
MTV Music
Asz:Dziennik
NOIZZ
Extreme Sports Channel
Stroer
175BPM
Dziennik Zachodni
Nasze Miasto
Electronicbeats