Loading...

Riders 2017

Home / Riders 2017

W rywalizacji snowboardzistów pojawią się sześć teamów. Polskę reprezentować będzie najmłodszy z utalentowanych braci Wolaków – Kuba, zafascynowany snowboardem i wakeskatem Kuba Skrzypkowski oraz Nikodem Frańczak, ekspert od jibbingu i skoczni.

Naszych południowych sąsiadów reprezentować będą Martin Mikyska, który dopiero co wrócił z zawodów w Kazachstanie z dwoma medalami (w kategoriach slopestyle i big air) oraz snowboardzista i surfer Jan Necas.

Ze Słowacji przyjadą Milan Purdes, prawdziwa legenda słowackiego snowboardingu, który na desce jeździ od 24 lat oraz Lukas Droppa.

Nie zabraknie reprezentantów Wielkiej Brytanii. Pojawi się były członek kadry narodowej Sam Turnbull, Lewis Courtier – Jones, który na desce jeździ od 3 roku życia, a od 10 reprezentuje Wielką Brytanię w kadrze narodowej. Ma na koncie liczne nagrody, m.in. 1 miejsce w zawodach World Rookie Halfpipe Champs w 2012 roku, a także udział w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży. Brytyjską drużynę zamyka Matt Corey, który jest prawdziwie wszechstronnym riderem i równie dobrze czuje się na snowboardzie, deskorolce, wakeboardzie i na motorze. Poza tym śpiewa w kapeli punkowej.

W kategorii freeski zmierzą się dwa teamy z Polski oraz ekipa z Francji. Polskę reprezentować będą Zako Team i team MAJESTY. W skład tego pierwszego z nich wejdzie jeden z najbardziej utytułowanych polskich freestylowców – Szczepan Karpiel-Bułecka. Rodowity zakopiańczyk na koncie ma sześć tytułów Polish Freeski Champion, a w repertuarze takie tricki jak Switch Cork 7 Shifty. Ekipę z Zakopanego uzupełniają Wojtek Bulas i Robert Szul. Drugą Polską drużyną będzie team MAJESTY w składzie Jan Krzysztof, Hubert Zieliński, Kuba Pachowicz i Marcin Pośpiech. Zobaczymy także Bartka Sibigę i Huberta Zielińskiego.

Z Polakami rywalizować będzie trzyosobowa ekipa z Francji. Do Szczyrku przyjedzie Maxime Fornier, 23-letni specjalista od streetu i slopestyle, Robin Romera oraz Julien Eustache.

Sponsor Główny Festiwalu

 
Tauron
 

Sponsorzy

 
Okocim
Brooklyn Brewery
Burn Energy Drink
Volvo Auto-Boss
ETI Wanted
Seth Rileys Garage
Strefa Jelenia
Bison Grasuje
 

Partnerzy

 
Szczyrk
COS OPO Szczyrk
SON
 
 
Slaskie
 

Media

 
Trójka Polskie Radio
Czwórka Polskie Radio
TVP Kultura
COMEDY CENTRAL
Kmag
Going.
MTV Music
Asz:Dziennik
NOIZZ
Extreme Sports Channel
Stroer
175BPM
Dziennik Zachodni
Nasze Miasto
Electronicbeats