Loading...

Sport

Home / Sport
W dniach 10 – 11 lutego 2017r na skoczni Skalite w ramach festiwalu sportów i muzyki SnowFest przeprowadzone zostaną zawody snowboardowe i freeski.

Za koncepcję i przygotowanie zawodów odpowiada Jacek Milas. Sędzia freestyle w snowboardzie: Sędzia Pucharów Europy i Świata FIS, Uniwersjady, imprez z cyklu TTR World Snowboard Tour International i Elite oraz komentator snowboardu w Eurosport, TVP Sport, Polsat Sport i Sport Klub.

Głównym szejperem skoczni BIG AIR będzie Tomek Zwolak  który swoje doświadczenie zdobywał przy budowie najlepszych snowparków świata t. j. Perisher (Australia), Queenstown (Nowa Zelandia), Tahoe Terrain Park (Australia) czy też Solden (Austria), gdzie obecnie odpowiada za design tamtejszego parku.

Zawody będą miały nietypowy format, gdyż zawodnicy będą rywalizowali między sobą nie indywidualnie lecz zespołowo! Teamy tworzyć będą zaproszeni zawodnicy z Polski i z zagranicy.

W formule TEAM AIR STRIKE, w pierwszej części zawodów zawodnicy zdobywają punkty drużynowo. Na notę drużyny składa się suma not zawodników. Każda drużyna ma 2 przejazdy i liczy się najlepsza nota za cały dany przejazd. Zwycięża drużyna z największą ilością punktów.

Druga część zawodów rozegrana zostanie w formule BEST TRICK.

Zobaczymy wszystkich zawodników, którzy w ciągu godziny będą starali się wykonać swój najlepszy numer, kładąc resztę i publiczność na kolana.

Zawody sędziowane będą na żywo przez licencjonowanych sędziów freestylowych z Bartkiem Bilkiewiczem na czele, a wyniki prezentować będziemy podczas powtórek na ogromnym ekranie.

W tle oczywiście tłuściutkie bity jak na Snowfest przystało, a całości dopełni swoim komentarzem hypeman Maciek Kiwak, który potrafi rozkręcić publiczność jak nikt inny.

18:00 – 19:15 – trening przed Team Strike

19:30 – 20:30 – BIG AIR – Team Strike

20:00 – 21:15 – trening przed Best Trick Session

21:30 – 22:30 – BIG AIR – Best Trick

18:00 – 19:15 – trening przed Team Strike

19:30 – 20:30 – BIG AIR – Team Strike

20:00 – 21:15 – trening przed Best Trick Session

21:30 – 22:30 – BIG AIR – Best Trick

BIG AIR TEAM STRIKE

1 miejsce: 2 500 zł

2 miejsce: 2 000 zł

3 miejsce: 1 500 zł

4 miejsce: nagroda rzeczowa

5 miejsce: nagroda rzeczowa

 

BEST TRICK:

nagroda główna: 1 500 zł

1 wyróżnienie – nagroda rzeczowa

2 wyróżnienie – nagroda rzeczowa

Partner Muzyczny

 
T-Mobile Electronic Beats
 

Sponsorzy

 
RedBull
 

Partnerzy

 
Szczyrk
SON
COS
Beskid Sport Arena