Loading...

Szczyrk

Home / Szczyrk

Dlaczego Szczyrk

Szczyrk to dziś bez wątpienia najnowocześniejszy kurort zimowy w Polsce. Pozycję tę zawdzięcza długoterminowej strategii rozwoju miasta, która konsekwentnie i z powodzeniem realizowana jest przez władze miasta we współpracy szczyrkowskich mieszkańców i przedsiębiorców. Wspólny wysiłek na rzecz rozwoju tego wyjątkowego miejsca bardzo przypadł nam do gustu, dlatego zdecydowaliśmy się przyłączyć do tej inicjatywy i zacieśnić współpracę z władzami miasta Szczyrk, lokalnymi przedsiębiorcami oraz mieszkańcami.

Szczyrk to pionier wśród polskich kurortów zimowych, w którym wszystkie lokalne obiekty narciarskie porozumiały się w sprawie współpracy, efektem czego jest pierwszy w Polsce wspólny skipass. Obejmuje on ośrodki narciarskie, takie jak Centralny Ośrodek Sportu (kolej linowa na Skrzyczne) oraz Szczyrk Mountain Resort, w rezultacie czego, do dyspozycji mamy łącznie ponad 30 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

Szczyrk to także miejsce ogromnych inwestycji w infrastukturę turystyczną, czego widocznym efektem są nowe, atrakcyjne trasy narciarskie, najwyższej klasy profesjonalne systemy naśnieżania, nowe gondole i kanapy, systemy oświetlenia a także darmowy SKIBUS, który uruchomiono w ramach kampanii „Zostaw auto na parkingu”. A wszystko to dla komfortu miłośników białego szaleństwa.

Nie sposób również zapomnieć o wyjątkowych walorach Szczyrku dla amatorów freeride’u. Więcej o freeride można przeczytać TUTAJ.

20
 minut autem z Bielska – Białej
62
 minut autem z Katowic
105
 minut autem z Krakowa
179
 minut koleją z Warszawy

STOKI SZCZYRKU

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w  Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. Jest doskonałą propozycją dla turystów
z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji.
Ośrodek posiada 23 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym niecałe 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km zróżnicowanych tras.
Szczyrk Mountain Resort jest obecnie po pierwszym etapie modernizacji i od sezonu 2017 dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi  kolejami kanapowymi. Ośrodek obsługuje również sześć wyciągów orczykowych. Wybudowano całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3 wody na Hali Skrzyczeńskiej do którego podpięte jest 230 lanc i armatek śnieżnych. Modyfikacjom zostały poddane również trasy zjazdowe, dzięki poszerzeniu i wyprofilowaniu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe. Serce ośrodka stanowi teraz nowe centrum – SZCZYRK GONDOLA. Przy dolnej stacji godnoli 10-osobowej  znajduje się duży budynek wielofunkcyjny z kasami, infocentrum oraz  z wypożyczalnią sprzętu, sklepem i przechowalnią. Do dyspozycji gości ośrodek oddaje duży parking na około 700 samochodów, bar Apres Ski oraz Bistro.
www.szczyrkowski.pl

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidów, o wysokości 1257 m n.p.m. Wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry. Charakterystyczna sylwetka szczytu sprawia, iż jest w Szczyrku, ale także w całym kraju miejscem rozpoznawalnym, zarazem szczególnym z kilku powodów.
Skrzyczne to przede wszystkim prawdziwy raj dla narciarzy, korzystających tutaj ze świetnych warunków do uprawiania zimowego szaleństwa. Stoki Skrzycznego posiadają ponad 10 kilometrów rozmaitych tras narciarskich Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w tym trasę z homologacją FIS. Tutejsze trasy czarna i czerwona wyposażone są w system naśnieżania. W pełni komfortowe korzystanie z narciarskich atrakcji gwarantuje m.in. nowoczesna kolej linowa, 4-osobowa kanapa o przepustowości 2400 osób na godzinę, na odcinku Jaworzyna – Skrzyczne. Turyści i narciarze mają do dyspozycji również kolej ze stacji dolnej na Jaworzynę.
www.skrzyczne.cos.pl

BIEGAJ NA NARTACH W SZCZYRKU

Zapraszamy wszystkich sympatyków biegów narciarskich na trasę narciarstwa biegowego (dostępna przy odpowiednich warunkach naturalnych).

Dzięki różnorodnemu ukształtowaniu terenu, trasa umożliwia uprawianie narciarstwa biegowego zarówno przez narciarzy zaawansowanych jak i początkujących adeptów biegów narciarskich.

Długość: 1,85 km

Miejsce: okolice ul. Sosnowej

Centrum Rekreacji (crossowy tor rowerowy i trasa narciarstwa biegowego) powstała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Sponsor Główny Festiwalu

 
Tauron
 

Sponsorzy

 
Okocim
Brooklyn Brewery
Burn Energy Drink
Volvo Auto-Boss
ETI Wanted
Seth Rileys Garage
Strefa Jelenia
Bison Grasuje
 

Partnerzy

 
Szczyrk
COS OPO Szczyrk
SON
 
 
Slaskie
 

Media

 
Trójka Polskie Radio
Czwórka Polskie Radio
TVP Kultura
COMEDY CENTRAL
Kmag
Going.
MTV Music
Asz:Dziennik
NOIZZ
Extreme Sports Channel
Stroer
175BPM
Dziennik Zachodni
Nasze Miasto
Electronicbeats