Loading...

Szczyrk

Home / Szczyrk

Dlaczego Szczyrk

Czwartą edycję SnowFest Festival postanowiliśmy przenieść do Szczyrku, najprężniej rozwijającego się kurortu górskiego w Polsce. Jeszcze w tym roku będziecie mogli cieszyć się świeżo oddanym do użytku stokiem Beskid Sport Arena a w ciągu najbliższych trzech lat powstanie tu także komfortowa kolej gondolowa Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

Otulone śniegiem, czarujące swoją kameralnością miasto, położone jest w dolinie wijącego się pośród gór potoku Żylica. Szczyrk przywita Was malowniczym widokiem okolicznych szczytów górskich: Skrzycznego (1257 m. m.n.p), Klimczoka ( 1117 m. n.m.p), Skalite (863 m. n.p.m) oraz pasma Kotarza (965 m. n.p.m.). Większość z nich stanowi wyjątkową atrakcję dla snowboardzistów i narciarzy nie tylko ze względu na bogactwo freeride’owych tras ale także na występujący tu mikroklimat. O jego uroku będziecie mogli przekonać się kupując jeden z wybranych skipassów, który nasi partnerzy Beskid Sport Arena, SON i COS przygotowali ze specjalną -20% zniżką.

20
 minut autem z Bielska – Białej
62
 minut autem z Katowic
105
 minut autem z Krakowa
179
 minut koleją z Warszawy

STOKI SZCZYRKU

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski to jeden z największych kompleksów narciarskich w Polsce, składający się z dwóch stacji głównych Czyrna (Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m.) i Solisko (Pośredni 990 m n.p.m). Resort skupia 13 wyciągów orczykowych o łącznej długości 7800 m. 13 tras narciarskich o łącznej długości 20 km jest dostosowanych do różnych poziomów umiejętności narciarzy. Trasa czarna „Bienkuła” (nr 5) posiada homologację FIS, czerwona „Golgota” (nr 11) jest ulubioną trasą wytrawnych narciarzy. Trasy zjazdowe są utrzymywane przy pomocy nowoczesnych maszyn  oraz w większej części  naśnieżane przez armaty i lance, dwie z nich są oświetlone – co umożliwia jazdę w godzinach wieczornych (trasa nr 11 i dolny odcinek 7). Szczyrkowski Ośrodek Narciarski to także liczne punkty gastronomiczne, stacje GOPR, szkoły narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie i serwisy sprzętu narciarskiego.
www.szczyrkowski.pl

Beskid Sport Arena mieści się w Szczyrku, w Dolinie Biłej. Tuż obok znajduje się przystanek autobusowy. Klienci będą mogli korzystać z 6 placów postojowych mogących łącznie pomieścić 500 samochodów i 5 autobusów. Wszystkie miejsca postojowe w sąsiedztwie obiektu są bezpłatne.
Beskid Sport Arena jest wyposażona w automatyczny system produkcji śniegu firmy SUPERSNOW. Nasz system składa się z 42 stacjonarnych armat sterowanych stacjami pogodowymi oraz dwóch zbiorników na wodę o łącznej pojemności 11 tysięcy m3, wyposażonych w instalacje napowietrzania i chłodzenia. Uzupełnieniem systemu naśnieżania jest snowBOX, maszyna umożliwiająca produkcję śniegu również w sezonie letnim.
www.beskidsportarena.pl

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidów, o wysokości 1257 m n.p.m. Wznosi się w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, w bocznym ramieniu pasma Baraniej Góry. Charakterystyczna sylwetka szczytu sprawia, iż jest w Szczyrku, ale także w całym kraju miejscem rozpoznawalnym, zarazem szczególnym z kilku powodów.
Skrzyczne to przede wszystkim prawdziwy raj dla narciarzy, korzystających tutaj ze świetnych warunków do uprawiania zimowego szaleństwa. Stoki Skrzycznego posiadają ponad 10 kilometrów rozmaitych tras narciarskich Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w tym trasę z homologacją FIS. Tutejsze trasy czarna i czerwona wyposażone są w system naśnieżania. W pełni komfortowe korzystanie z narciarskich atrakcji gwarantuje m.in. nowoczesna kolej linowa, 4-osobowa kanapa o przepustowości 2400 osób na godzinę, na odcinku Jaworzyna – Skrzyczne. Turyści i narciarze mają do dyspozycji również kolej ze stacji dolnej na Jaworzynę.
www.skrzyczne.cos.pl

BIEGAJ NA NARTACH W SZCZYRKU

Zapraszamy wszystkich sympatyków biegów narciarskich na trasę narciarstwa biegowego (dostępna przy odpowiednich warunkach naturalnych).

Dzięki różnorodnemu ukształtowaniu terenu, trasa umożliwia uprawianie narciarstwa biegowego zarówno przez narciarzy zaawansowanych jak i początkujących adeptów biegów narciarskich.

Długość: 1,85 km

Miejsce: okolice ul. Sosnowej

Centrum Rekreacji (crossowy tor rowerowy i trasa narciarstwa biegowego) powstała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013

Partner Muzyczny

 
T-Mobile Electronic Beats
 

Sponsorzy

 
RedBull
 

Partnerzy

 
Szczyrk
SON
COS
Beskid Sport Arena