Loading...

Województwo Śląskie

Home / Województwo Śląskie

Jeśli z województwem Śląskim kojarzy Ci się jedynie Katowicki Spodek, to masz sporo do nadrobienia, Śląskie bowiem to województwo pełne turystycznych atrakcji.

Źródło: https://www.facebook.com/informacja.turystyczna/

Do tych, naszym zdaniem, najciekawszych należą zabytkowe kopalnie. Któż z nas nie jest ciekawy jak wygląda, bądź wyglądała niegdyś, praca pod powierzchnią ziemi? Żeby się o tym przekonać, polecamy odwiedzenie Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu, Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, bądź – jeśli nie czujesz się komfortowo pod ziemią – zobaczyć panoramę okolicy ze szczytu wieży naszybia Szybu Macieja w Zabrzu.

Źródło: https://www.facebook.com/informacja.turystyczna/

Województwo Śląskie to także kraina zamków, za sprawą „Szlaku Orlich Gniazd”, którzy częściowo leży właśnie na terenie województwa. Najpopularniejszym obiektem jest bez wątpienia Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, który zdobył niedawno światową sławę dzięki temu, iż wystąpił w najnowszym serialu o Wiedźminie. W dalszej kolejności należy wspomnieć o Muzeum zamkowym w Pszczynie, czy Zamek i Pałacu Mieroszewskich w Będzinie, które zdecydowanie warto zapisać na liście „must see locations”.

Źródło: https://www.facebook.com/informacja.turystyczna/

Śląskie pełne jest także rozmaitych muzeów, galerii i innych atrakcji kulturalnych, a kiedy już uda Ci się zobaczyć wszystkie i masz ochotę aktywnie spędzić czas, zapraszamy do Szczyrku, gdzie w okresie zimowym masz do dyspozycji prawdopodobnie najlepsze trasy narciarskie w Polsce, a w pozostałych porach roku to fantastyczne miejsce do pieszych wędrówek czy rowerowych wypadów.

Na koniec warto podkreślić, że to właśnie w Województwie Śląskim odbywa się SnowFest Festival – największy festiwal muzyki i sportów zimowych w Polsce, zapraszamy do Śląskiego, hej!

Sponsor Główny Festiwalu

 
Tauron
 

Sponsorzy

 
Okocim
Brooklyn Brewery
Burn Energy Drink
Volvo Auto-Boss
ETI Wanted
Seth Rileys Garage
Strefa Jelenia
Bison Grasuje
 

Partnerzy

 
Szczyrk
COS OPO Szczyrk
SON
 
 
Slaskie
 

Media

 
Trójka Polskie Radio
Czwórka Polskie Radio
TVP Kultura
COMEDY CENTRAL
Kmag
Going.
MTV Music
Asz:Dziennik
NOIZZ
Extreme Sports Channel
Stroer
175BPM
Dziennik Zachodni
Nasze Miasto
Electronicbeats