Riders 2017

W rywalizacji snowboardzistów pojawią się sześć teamów. Polskę reprezentować będzie najmłodszy z utalentowanych braci Wolaków – Kuba, zafascynowany snowboardem i wakeskatem Kuba Skrzypkowski oraz Nikodem Frańczak, ekspert od jibbingu i skoczni.

Naszych południowych sąsiadów reprezentować będą Martin Mikyska, który dopiero co wrócił z zawodów w Kazachstanie z dwoma medalami (w kategoriach slopestyle i big air) oraz snowboardzista i surfer Jan Necas.

Ze Słowacji przyjadą Milan Purdes, prawdziwa legenda słowackiego snowboardingu, który na desce jeździ od 24 lat oraz Lukas Droppa.

Nie zabraknie reprezentantów Wielkiej Brytanii. Pojawi się były członek kadry narodowej Sam Turnbull, Lewis Courtier – Jones, który na desce jeździ od 3 roku życia, a od 10 reprezentuje Wielką Brytanię w kadrze narodowej. Ma na koncie liczne nagrody, m.in. 1 miejsce w zawodach World Rookie Halfpipe Champs w 2012 roku, a także udział w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży. Brytyjską drużynę zamyka Matt Corey, który jest prawdziwie wszechstronnym riderem i równie dobrze czuje się na snowboardzie, deskorolce, wakeboardzie i na motorze. Poza tym śpiewa w kapeli punkowej.

W kategorii freeski zmierzą się dwa teamy z Polski oraz ekipa z Francji. Polskę reprezentować będą Zako Team i team MAJESTY. W skład tego pierwszego z nich wejdzie jeden z najbardziej utytułowanych polskich freestylowców – Szczepan Karpiel-Bułecka. Rodowity zakopiańczyk na koncie ma sześć tytułów Polish Freeski Champion, a w repertuarze takie tricki jak Switch Cork 7 Shifty. Ekipę z Zakopanego uzupełniają Wojtek Bulas i Robert Szul. Drugą Polską drużyną będzie team MAJESTY w składzie Jan Krzysztof, Hubert Zieliński, Kuba Pachowicz i Marcin Pośpiech. Zobaczymy także Bartka Sibigę i Huberta Zielińskiego.

Z Polakami rywalizować będzie trzyosobowa ekipa z Francji. Do Szczyrku przyjedzie Maxime Fornier, 23-letni specjalista od streetu i slopestyle, Robin Romera oraz Julien Eustache.

Jan Krzysztof
Jan Necas
Kuba Kubicki
Kuba Pachowicz
Kuba Skrzypkowski
Kuba Wolak
Lewis Courtier-Jones
Lukas Droppa
Marcin Pośpiech
Martin Mikyska
Milan Purdes
Nikodem Franczak
Robert Szul
Sam Turnbull
Szczepan Karpiel-Bułecka
Wojtek Bulas

Więcej:

HOT NEWSY

SnowFest Festival 2024


Dziękujemy


BITWA NA ŚNIEŻKI


SNOWFEST GAMES 2023


TIMETABLE 2023


KARNETY LAST CALL


BLONDE MUSIC BAR


SCENA BETCLIC


SNOWFEST ON TOUR