Województwo Śląskie

logo_SOT-ang

Województwo śląskie – czy tylko kopalnie i katowicki Spodek? Nic bardziej mylnego! Różnorodne atrakcje, zarówno przyrodnicze jak i kulturowe co roku przyciągają prawie 6  milionów turystów.

Polana Cukiernica, www.slaskie.travel fot. J. Krawczyk

Polana Cukiernica, www.slaskie.travel fot. J. Krawczyk

Przyjeżdżając na SnowFest Festival 2022 dołączasz do tego grona! Co wyjątkowego czeka na Ciebie w naszym regionie? Miłośnicy wycieczek rowerowych, wspinaczki oraz spływów kajakowych mogą realizować swoje pasje w otoczeniu średniowiecznych zamków na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Czy wiesz, że po skałkach Jury wspina się Martyna Wojciechowska, a wcześniej legenda polskiej wspinaczki Jerzy Kukuczka?

Szyb Muzeum Śląskiego w Katowicach, fot. From The Sky - Robert Neumann

Szyb Muzeum Śląskiego w Katowicach, fot. From The Sky – Robert Neumann

Pasjonaci techniki koniecznie muszą odwiedzić Szlak Zabytków Techniki. Prawdziwą perełką na tym szlaku jest Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. Jeśli nie płynąłeś łódką pod ziemią, będziesz mieć do tego okazję właśnie w Luizie. W zabytkowej kopalni Guido przez chwilę będziesz mógł poczuć się jak górnik. Możesz zjechać na poziom 355 m. na swoją szychtę, a prawdziwi górnicy opowiedzą Ci o tym wyjątkowym miejscu w roli przewodników. Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach to obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest to więc absolutne „must-see”.

Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu, zimą fot. www.slaskie.travel Lighthouse Media

Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu, zimą fot. www.slaskie.travel Lighthouse Media

Region nasz pokochacie również za jego kuchnię, w końcu „przez żołądek do serca”. Szlak Kulinarny Śląskie Smaki to tradycyjne dania w nowej odsłonie! Kraina Górnej Odry zachwyca licznymi parkami krajobrazowymi oraz 800 km tras rowerowych, a Beskidy i Śląsk Cieszyński skradną Wasze serca podczas zimowych szaleństw, takich jak SnowFest Festival!

Tekst: Paweł Hamela

Szczyrk Mountain Resort, fot. SMR

Szczyrk Mountain Resort, fot. SMR

Więcej:

HOT NEWSY

SnowFest Festival 2024


Dziękujemy


BITWA NA ŚNIEŻKI


SNOWFEST GAMES 2023


TIMETABLE 2023


KARNETY LAST CALL


BLONDE MUSIC BAR


SCENA BETCLIC


SNOWFEST ON TOUR