Lineup 2019

SNOWFEST FESTIVAL – LINEUP 2019

Na nadchodzący SnowFest Festival zaprosiliśmy Ghostface Killah – posiadacza jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w światowym hip-hopie, Drum’n’bassowego wymiatacza z Brighton ukrywającego się pod pseudonimem Friction, i duet Catz ‘n Dogz – polski house’owy towar eksportowy. Pojawi się też raper Jan-Rapowanie, który tak bardzo kocha czynność, którą się zajmuje, że zdecydował się umieścić ją w swojej ksywce, a także Calyx & Teebee i LX One, którzy serwują podczas swoich występów dubstepowo-drum’n’bassową petardę o gigantycznym zasięgu.

Do grona artystów, którzy zafundują publiczności strumień porywających decybeli dołączają legendy światowej elektroniki –duet Booka Shade, belgijski DJ i producent, którego występy zbierają wysokie noty na całym świecie, czyli Alix Perez, Mc CONRAD w kolabo z ROS addiction, piekielnie utalentowany Wilkinson z frakcji drum’n’bassu najwyższej próby oraz zespół Łąki Łan przybywający do Szczyrku wprost z równoległej galaktyki.

Lineup SnowFest Festival domyka uginający się pod ciężarem urodzaju line-up kolejnymi artystami, którzy rozgrzeją publiczność do czerwoności – w ramach 6. edycji festiwalu wystąpią Grubson, Gooral, Sabina oraz ikony polskiej sceny Novika & Mr Lex, bezkompromisowy w swojej muzycznej selekcji duet Last Robots, house’owy koneser Sierra Cosworth, a także niezmiennie rewelacyjni De La Rocka, Truant i Holiday 80. Warto też dorzucić informację, że oprawę wizualną na scenie SnowTent, na której wystąpią m.in. Booka Shade, Friction, Catz ‘n Dogz i Alix Perez, zadbają znani i szanowani VJe z kraju nad Wisłą – VJ FKS oraz EYE, którzy zabłysną pod projektem Visualism.

Ghostface Killah

GHOSTFACE KILLAH

Członek Wu-Tang Clanu, z którym w 1993 r. wydał do dziś uwielbiany przez rzesze fanów 36 Chambers. W 2006 r. MTV umieściło Ghostface’a na liście najlepszych MC wszechczasów.

BookaShade

BOOKA SHADE

Ponad 20 lat na scenie, setki występów, pięć albumów studyjnych i masa EPek – powiedzieć, że Walter Merziger i Arno Kammermeier to weterani światowej elektronicznej sceny muzycznej, to nic nie powiedzieć.

Wilkinson

WILKINSON

Jego historia z muzyką rozpoczęła się, gdy w wieku 9 lat dostał od rodziców perkusję. I trudno powiedzieć, kim byłby teraz, gdyby nie wyrozumiałość na hałas ze strony jego matki, ojca i sąsiadów.

CatznDogz

CATZ N DOGZ

Znaleźli się w elitarnym zestawieniu Top 100 przygotowanym przez Resident Advisor, a DJ Mag uwzględnił ich album Basic Colour Theory w zestawieniu 10 najlepszych płyt 2015 r.

Friction

FRICTION

Pochodzący z Brighton artysta zdobywał pierwsze muzyczne szlify w latach dwutysięcznych, a dzisiaj uważany jest za jednego z najbardziej oddanych i najlepszych technicznie DJ-ów na świecie.

AlixPerez

ALIX PEREZ

Alix to jeden z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych drum’n’bassowych producentów i DJów swojego pokolenia, często określany mianem „człowieka od inteligentnego drum’n’bassu, który pozwala muzyce oddychać”.

Calyx&Teebee

CALYX & TEEBEE

Calyx & Teebee to legendy drum’n’bassu, dwie dekady na scenie, wydawani przez RAM Records – jedną z najsławniejszych wytwórni drum’n’bassowych na świecie.

GRUBSON

GRUBSON

Prawdziwy wyjadacz polskiej sceny rapowej. Grubson swoją działalność muzyczną rozpoczął pod koniec lat 90. Początkowo występował w nieistniejących już formacjach Po 3-na Różnica i Wolność Słowa.

LakiLan

ŁĄKI ŁAN

Przybysze z innej planety, którzy mimo smogu i tłoków w tramwajach zaskakująco dobrze czują się w Polsce – kolorowa ekipa znana z szalonych koncertów wystąpi  na festiwalu SnowFest już po raz czwarty.

GOORAL

GOORAL

Gooral to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro.

Jan-Rapowanie

JAN – RAPOWANIE

Ma na koncie współpracę m.in. z Białasem, VNMem, Smolastym, Gedzem, Szpakiem i Kobikiem. Rapowe portale zarzekają się, że za chwilę będą o nim mówić wszyscy, i trudno się nie zgodzić.

McConrad_Ros

MC CONRAD & ROS

Brytyjski MC wyróżniający się charakterystycznym wokalem, a razem z nim jeden z pionierów polskiej sceny drum’n’bassowej.

NOVIKAMRLEX

NOVIKA & MR. LEX

Aktywni na scenie klubowej od lat, otwarci na różne brzmienia w swoich występach oraz audycjach radiowych, zawsze skuteczni w przyciąganiu ludzi na parkiet.

LASTROBOTS

LAST ROBOTS

Prawdziwe legendy krajowej sceny klubowej. Na scenie działają od ponad 10 lat. Można ich usłyszeć w całej Polsce – nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach.

DJNOZ

DJ NOZ

NOZ aka eNOZet Człowieku – dj i impresario, pochodzący z Gdańska. Jeden z najbardziej charakterystycznych polskich dj’ów klubowych.

SABINA

SABINA

Sabina Karwala, to polska aktorka i wokalistka, która na rodzimym rynku muzycznym zadebiutowała na początku 2018 roku. Dokładnie rok temu zaprezentowała swój pierwszy singiel zatytułowany „Kołysanka”.

SEBSKALSKI

SEB SKALSKI

Warszawski DJ, producent, kompozytor, laureat Fryderyka, uczestnik RedBullMusicAcademy w Dubline. Jego produkcje ukazują się w najlepszych wytwórniach house.

CHRISSJAXX

CHRISS JAXX

DJ i promotor imprez. Jeden z czołowych reprezentantów Polskiej sceny house aktywnie działający od 2000 roku. Regularnie supportuje głównych światowych artystów.

TRUANT

TRUANT

Patryk Szulc – urodzony w Warszawie. Kilkanaście lat spędził w centralnym Londynie, skąd czerpał pierwsze inspiracje muzyczne. Pierwszy raz za gramofonami stanął w 2004 roku.

NUNO

NUNO

Charyzmatyczna wokalistka o bardzo oryginalnej, ciepłej barwie głosu. Dzięki improwizacji, którą opanowała do perfekcji, śpiewając jazz, stała się niepowtarzalną wokalistką Live Act.

HOLIDAY80

HOLIDAY80

Warszawski duet, który o disco wie niemal wszystko… miód dla uszu wszystkich wielbicieli starych polskich piosenek, disco i wszystkiego, co pomiędzy.

DISCOX

DISCOX

Dj i pasjonat muzyki przez duże „P”. Na scenie z małymi przerwami od 1995 roku. Przez ten czas klubową Polskę przejechał wzdłuż i wszerz serwując dźwięki house, progressive house, tribal, deep tech.

DJURE

DJ URE

Pochodzi z Bielsko-Białej i od zawsze związany był z tamtejszą sceną hip-hopową. Aktualny mistrz Polski IDA w kategorii technika.

DELAROCKA

DE LA ROCKA

DJ Turntablista, Mistrz Polski IDA, Finalista Red Bull Thre3style. Nieograniczony konkretnymi stylami muzycznymi, eksperymentuje z szeroką gamą od Funk’u, Hip-Hop’u, przez Breakbeat, czy Drum’n’Bass.

BC

BC

DJ, promotor I współzałożyciel wytwórni G-Stepz Records, hołdujący głównie stylistyce rodem z wysp. W ciągu swojej 12 letniej działalności dał się poznać wielu koneserom niekomercyjnej muzyki elektronicznej.

SIERRACOSWORTH

SIERRA COSWORTH

Dj, producent i promotor skupiający się wokół muzyki 4×4, bez zdecydowanego ukierunkowania w stronę żadnego z jej podgatunków.

MAJORF

MAJOR F.

Dj, producent i promotor skupiający się wokół muzyki 4×4, bez zdecydowanego ukierunkowania w stronę żadnego z jej podgatunków.

VISUALISM

VISUALISM

VJ FKS może się pochwalić realizacjami dla takich sław, jak Massive Attack, The Herbaliser czy High Contrast, z kolei EYE to twórca, którego prace można podziwiać w prawie każdym szanującym się miejscu na mapie nocnej Warszawy.

Więcej:

HOT NEWSY

BITWA NA ŚNIEŻKI


SNOWFEST GAMES 2023


TIMETABLE 2023


KARNETY LAST CALL


BLONDE MUSIC BAR


SCENA BETCLIC


SNOWFEST ON TOUR


SCENA JELENIA