SNOWFEST FESTIVAL – LINEUP 2020

Po wyjeździe na festiwal każdy fan drum’n’bassu, rapu i topowej muzyki elektronicznej będzie miał co wspominać przez cały rok. Na SnowFest Powered by Tauron wystąpi jeden z ojców chrzestnych dzisiejszego hip hopowego brzmienia, autor legendarnego albumu „Black on Both Sides” – Yasiin Bey znany jako Mos Def. Nie zabraknie też tzw. „French touch”, o który w formie „live” zadba jeden z czołowych przedstawicieli francuskiej muzyki elektronicznej, autor takich klubowych hitów jak „My Friend Dario”, „Fade Away” czy „Poison Lips” – Vitalic, określający swoją twórczość wdzięcznym mianem „metal disco”. Fani łączenia muzyki klubowej z popem także nie będą zawiedzeni – na festiwalu wystąpi bowiem SIGMA, czyli genialny projekt stojący za takimi hitami jak „Nobody To Love” czy „Dilemma”. W ramach frakcji elektronicznej wystąpią holenderscy wymiatacze Kraak & Smaak, którzy w pełnym koncertowym składzie zaprezentują swój najnowszy materiał z płyty „Pleasure Center”. Pojawi się też Shy FX, który tuż po wydaniu nowego albumu „Ragamuffin SoundTape” odgraża się (ku aprobacie organizatorów), że zaprezentuje show, którego to miasto dawno nie widziało. Fani muzyki house i techno na trzy-cztery zapamiętują, że w Szczyrku wystąpi Ejeca, czyli człowiek-instytucja, a ci, którzy tak samo jak tlenu potrzebują do życia DnB, notują w swoich zwojach, że w Szczyrku pojawi się Metrik razem z Dynamite MC.

Tegoroczna reprezentacja Polski, która przyjedzie do Szczyrku, wzbudza równie duży entuzjazm, co goście z zagranicy. Na SnowFest Powered by Tauron wystąpi absolutna legenda, której nieznajomość może narazić każdego na ogromne towarzyskie faux pas. Sokół – założyciel słynnej wytwórni Prosto, wybitny raper znany z takich ekip jak TPWC, ZIP Skład i WWO, autor wydanego po 20 latach działalności solowego materiału „Wojtek Sokół”, który po tygodniu od premiery pokrył się platyną, na pewno dobrze się postara, żeby Szczyrk na długo zapamiętał jego występ. Fanów polskiego hip hopu na pewno ucieszy też obecność Solara – innego szefa na SnowFest, stojącego z kolei za labelem SB Mafija. Fani electropopu ponoć już dziś ustawiają się w pierwszym rzędzie pod sceną w oczekiwaniu na występ łódzkiego tria Kamp!, a entuzjaści tradycji i nieskończonej energii emanującej ze sceny z niecierpliwością wypatrują na horyzoncie zespołu Łąki Łan, który na festiwalu wystąpi już po raz 5.

Do line-upu dołączyli także rezydenci SnowFest Powered by Tauron – znani z rewelacyjnej selekcji kawałków Last Robots, a także ROS, któremu podczas występu towarzyszyć będzie MC Conrad. Wiemy też doskonale, że nie na samej muzyce polega topowy występ, dlatego o niezapomnianą oprawę wizualną koncertów zadbają znani VJe – Visualism, którzy na koncie mają współpracę m.in. z Massive Attack, Roni Size & Reprazent oraz The Herbalizer.

Mimo to, że wymieniona powyżej ekipa już teraz mogłaby zapewnić niepowtarzalne wrażenia nawet największym sceptykom, do ich grona dołączą dodatkowo finaliści konkursu Burn Residency – Seb Skalski, Truant, Sincz i Raidho – którzy do Szczyrku przyjadą bogatsi o gorące doświadczenia zdobyte podczas rezydencji w klubach na Ibizie. Możecie być pewni, że Burn Stage wypełnią najlepsze dźwięki, do których wstyd nie potupać. Na palących też czekają dobre wiadomości – w ramach specjalnie przygotowanej dla nich Let’s Music Stage nie zabraknie idealnego doboru kawałków, perfekcyjnie wymierzonych przejść i nieskończonej energii. Za gwarancję niech posłuży lista artystów, którzy wystąpią na tej scenie – Rakieta z wokalnym udziałem Noviki, DJ Noz, który m.in. rozgrzewał do czerwoności publiczność przed koncertem Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadło na Stadionie Narodowym, Biernaski, Spox, Pluszowy, a także Staszek Selektah. A dla tych, którym po nocach nie pozwala zmrużyć oka rozbudzająca się dusza łowcy, miłą niespodzianką będzie Scena Łowcy, gdzie wystąpią zwycięzcy plebiscytu “Łowcy Roku” – Lua Preta i Ńemy oraz związani z kultowym projektem DJe – Spisek Jednego, BC, DNTRT, Deyna, Brainwash i Punchline.

Yasiin Bey Aka Mos Def

YASIIN BEY aka MOS DEF

Yasiin Bey znany również słuchaczom jako Mos Def dorastał w czasach świetności hip-hopu , kiedy zespoły takie, jak Public Enemy, A Tribe Called Quest czy De La Soul wydawały swoje epokowe albumy..

Sigma

SIGMA

Zwiedzili cały świat od londyńskiego Brixton Academy, Roundhouse, Fabric czy Glastonbury, gdzie pod sceną zgromadzili ponad 100 000 uczestników..

Vitalic

VITALIC

Vitalic, a właściwie Pascal Arbez-Nicolas to jeden z pionierów tzw. „French touch”, czyli współczesnej  francuskiej muzyki klubowej. Swoją twórczość określił kiedyś wdzięcznym mianem „metal disco”..

Shy FX

SHY FX

W tym roku wydał swój długogrający album na którym gościnnie pojawiła się m.in Lily Allen. Na SnowFest 2020 Shy FX wystąpi w towarzystwie MC..

Metrik

METRIK

Jeden z najbadziej uznanych producentów na współczesnej scenie muzyki elektronicznej, zwłaszcza gdy mówimy o szeroko rozumianej muzyce drum’n’bass, jungle czy dubstep..

Dynamite CM

DYNAMITE MC

Dynamite MC zyskał uznanie podczas wspólnych występów z Roni Size czy Reprazent, a dzisiaj nierzadko można go usłyszeć razem z Metrikiem na najważniejszych scenach festiwalowych świata..

Ejeca

EJECA

Jego znakomite produkcje zdobią katalogi tak uznanych wytwórni jak: BPitch Control, Tusk Wax, Last Night On Earth czy AUS Music, zaś on sam zwiedził cały klubowy i festiwalowy, aby prezentować swoją autorską wizje muzyki elektronicznej..

Kraak & Smaak

KRAAK & SMAAK

Holenderskie trio w skład którego wchodzą: Oscar de Jong, Marka Kneppersa i Wim Plug to nie lada gratka dla wszystkich miłośników muzyki elektronicznej i żywego instrumentarium..

Sokół

SOKÓŁ

Sokół to prawdziwa legenda i człowiek-instytucja polskiego hip-hopu. Założyciel słynnej wytwórni Prosto. Wybitny raper znany z takich ekip jak TPWC, ZIP Skład i WWO..

Łąki Łan

ŁĄKI ŁAN

Łąki Łan wystąpią już po raz piąty na naszym festiwalu, co niejako sprawia, że stali się nieformalnymi ambasadorami marki SnowFest, a także piewcami dobrej nowiny i muzyki z samego serca polskich gór..

Solar

SOLAR

Solar razem z Białasem współtworzą duet Solar/Białas. On może także pochwalić się działalnością realizatorką, producencką i wydawniczą. Współautor świetnie przyjętych płyt “Z ostatniej ławki” , “Stage Diving”, “#nowanormalność” oraz “Klubu 27”..

Kamp!

KAMP!

Przez ostatnie dwa lata ewoluował ich sposób konsumowania muzyki i gromadziła się w nich potrzeba przekazania swojej pasji do muzyki klubowej w szczery i mocny sposób..

Więcej:

HOT NEWSY

SnowFest Festival 2024


Dziękujemy


BITWA NA ŚNIEŻKI


SNOWFEST GAMES 2023


TIMETABLE 2023


KARNETY LAST CALL


BLONDE MUSIC BAR


SCENA BETCLIC


SNOWFEST ON TOUR