Loading...

Lineup 2019

Home / Lineup 2019

SNOWFEST FESTIVAL – LINEUP 2019

Na nadchodzący SnowFest Festival zaprosiliśmy Ghostface Killah – posiadacza jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w światowym hip-hopie, Drum’n’bassowego wymiatacza z Brighton ukrywającego się pod pseudonimem Friction, i duet Catz ‘n Dogz – polski house’owy towar eksportowy. Pojawi się też raper Jan-Rapowanie, który tak bardzo kocha czynność, którą się zajmuje, że zdecydował się umieścić ją w swojej ksywce, a także Calyx & Teebee i LX One, którzy serwują podczas swoich występów dubstepowo-drum’n’bassową petardę o gigantycznym zasięgu.

Do grona artystów, którzy zafundują publiczności strumień porywających decybeli dołączają legendy światowej elektroniki –duet Booka Shade, belgijski DJ i producent, którego występy zbierają wysokie noty na całym świecie, czyli Alix Perez, Mc CONRAD w kolabo z ROS addiction, piekielnie utalentowany Wilkinson z frakcji drum’n’bassu najwyższej próby oraz zespół Łąki Łan przybywający do Szczyrku wprost z równoległej galaktyki.

Lineup SnowFest Festival domyka uginający się pod ciężarem urodzaju line-up kolejnymi artystami, którzy rozgrzeją publiczność do czerwoności – w ramach 6. edycji festiwalu wystąpią Grubson, Gooral, Sabina oraz ikony polskiej sceny Novika & Mr Lex, bezkompromisowy w swojej muzycznej selekcji duet Last Robots, house’owy koneser Sierra Cosworth, a także niezmiennie rewelacyjni De La Rocka, Truant i Holiday 80. Warto też dorzucić informację, że oprawę wizualną na scenie SnowTent, na której wystąpią m.in. Booka Shade, Friction, Catz ‘n Dogz i Alix Perez, zadbają znani i szanowani VJe z kraju nad Wisłą – VJ FKS oraz EYE, którzy zabłysną pod projektem Visualism.


GHOSTFACE KILLAH

Członek Wu-Tang Clanu, z którym w 1993 r. wydał do dziś uwielbiany przez rzesze fanów 36 Chambers. W 2006 r. MTV umieściło Ghostface’a na liście najlepszych MC wszechczasów.


BOOKA SHADE

Ponad 20 lat na scenie, setki występów, pięć albumów studyjnych i masa EPek – powiedzieć, że Walter Merziger i Arno Kammermeier to weterani światowej elektronicznej sceny muzycznej, to nic nie powiedzieć.


WILKINSON

Jego historia z muzyką rozpoczęła się, gdy w wieku 9 lat dostał od rodziców perkusję. I trudno powiedzieć, kim byłby teraz, gdyby nie wyrozumiałość na hałas ze strony jego matki, ojca i sąsiadów.


CATZ N DOGZ

Znaleźli się w elitarnym zestawieniu Top 100 przygotowanym przez Resident Advisor, a DJ Mag uwzględnił ich album Basic Colour Theory w zestawieniu 10 najlepszych płyt 2015 r.


FRICTION

Pochodzący z Brighton artysta zdobywał pierwsze muzyczne szlify w latach dwutysięcznych, a dzisiaj uważany jest za jednego z najbardziej oddanych i najlepszych technicznie DJ-ów na świecie.


ALIX PEREZ

Alix to jeden z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych drum’n’bassowych producentów i DJów swojego pokolenia, często określany mianem „człowieka od inteligentnego drum’n’bassu, który pozwala muzyce oddychać”.


CALYX & TEEBEE

Calyx & Teebee to legendy drum’n’bassu, dwie dekady na scenie, wydawani przez RAM Records – jedną z najsławniejszych wytwórni drum’n’bassowych na świecie.


GRUBSON

Prawdziwy wyjadacz polskiej sceny rapowej. Grubson swoją działalność muzyczną rozpoczął pod koniec lat 90. Początkowo występował w nieistniejących już formacjach Po 3-na Różnica i Wolność Słowa.


ŁĄKI ŁAN

Przybysze z innej planety, którzy mimo smogu i tłoków w tramwajach zaskakująco dobrze czują się w Polsce – kolorowa ekipa znana z szalonych koncertów wystąpi  na festiwalu SnowFest już po raz czwarty.


GOORAL

Gooral to jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki. Stworzył niepowtarzalny styl zwany Ethno Elektro.


JAN – RAPOWANIE

Ma na koncie współpracę m.in. z Białasem, VNMem, Smolastym, Gedzem, Szpakiem i Kobikiem. Rapowe portale zarzekają się, że za chwilę będą o nim mówić wszyscy, i trudno się nie zgodzić.


MC CONRAD & ROS

Brytyjski MC wyróżniający się charakterystycznym wokalem, a razem z nim jeden z pionierów polskiej sceny drum’n’bassowej.


NOVIKA & MR. LEX

Aktywni na scenie klubowej od lat, otwarci na różne brzmienia w swoich występach oraz audycjach radiowych, zawsze skuteczni w przyciąganiu ludzi na parkiet.


LAST ROBOTS

Prawdziwe legendy krajowej sceny klubowej. Na scenie działają od ponad 10 lat. Można ich usłyszeć w całej Polsce – nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach.


DJ NOZ

NOZ aka eNOZet Człowieku – dj i impresario, pochodzący z Gdańska. Jeden z najbardziej charakterystycznych polskich dj’ów klubowych.


SABINA

Sabina Karwala, to polska aktorka i wokalistka, która na rodzimym rynku muzycznym zadebiutowała na początku 2018 roku. Dokładnie rok temu zaprezentowała swój pierwszy singiel zatytułowany „Kołysanka”.


SEB SKALSKI

Warszawski DJ, producent, kompozytor, laureat Fryderyka, uczestnik RedBullMusicAcademy w Dubline. Jego produkcje ukazują się w najlepszych wytwórniach house.


CHRISS JAXX

DJ i promotor imprez. Jeden z czołowych reprezentantów Polskiej sceny house aktywnie działający od 2000 roku. Regularnie supportuje głównych światowych artystów.


TRUANT

Patryk Szulc – urodzony w Warszawie. Kilkanaście lat spędził w centralnym Londynie, skąd czerpał pierwsze inspiracje muzyczne. Pierwszy raz za gramofonami stanął w 2004 roku.


NUNO

Charyzmatyczna wokalistka o bardzo oryginalnej, ciepłej barwie głosu. Dzięki improwizacji, którą opanowała do perfekcji, śpiewając jazz, stała się niepowtarzalną wokalistką Live Act.


HOLIDAY80

Warszawski duet, który o disco wie niemal wszystko… miód dla uszu wszystkich wielbicieli starych polskich piosenek, disco i wszystkiego, co pomiędzy.


DISCOX

Dj i pasjonat muzyki przez duże „P”. Na scenie z małymi przerwami od 1995 roku. Przez ten czas klubową Polskę przejechał wzdłuż i wszerz serwując dźwięki house, progressive house, tribal, deep tech.


DJ URE

Pochodzi z Bielsko-Białej i od zawsze związany był z tamtejszą sceną hip-hopową. Aktualny mistrz Polski IDA w kategorii technika.


DE LA ROCKA

DJ Turntablista, Mistrz Polski IDA, Finalista Red Bull Thre3style. Nieograniczony konkretnymi stylami muzycznymi, eksperymentuje z szeroką gamą od Funk’u, Hip-Hop’u, przez Breakbeat, czy Drum’n’Bass.


BC

DJ, promotor I współzałożyciel wytwórni G-Stepz Records, hołdujący głównie stylistyce rodem z wysp. W ciągu swojej 12 letniej działalności dał się poznać wielu koneserom niekomercyjnej muzyki elektronicznej.


SIERRA COSWORTH

Dj, producent i promotor skupiający się wokół muzyki 4×4, bez zdecydowanego ukierunkowania w stronę żadnego z jej podgatunków.


MAJOR F.

Dj, producent i promotor skupiający się wokół muzyki 4×4, bez zdecydowanego ukierunkowania w stronę żadnego z jej podgatunków.


VISUALISM

VJ FKS może się pochwalić realizacjami dla takich sław, jak Massive Attack, The Herbaliser czy High Contrast, z kolei EYE to twórca, którego prace można podziwiać w prawie każdym szanującym się miejscu na mapie nocnej Warszawy.

Sponsor Główny Festiwalu

 
Tauron
 

Sponsorzy

 
Volvo Auto-Boss
Brooklyn Brewery
Okocim
ETI Wanted
Seth Rileys Garage
 

Partnerzy

 
Szczyrk
COS OPO Szczyrk
SON
 
 
Slaskie
 

Media

 
Trójka Polskie Radio
Czwórka Polskie Radio
TVP Kultura
COMEDY CENTRAL
Kmag
Going.
MTV Music
Asz:Dziennik
NOIZZ
Extreme Sports Channel
Stroer
175BPM
Dziennik Zachodni
Nasze Miasto
Electronicbeats