Loading...

Lineup 2019

Home / Lineup 2019

SNOWFEST FESTIVAL – LINEUP 2019

Na nadchodzący SnowFest Festival zaprosiliśmy Ghostface Killah – posiadacza jednego z najbardziej rozpoznawalnych głosów w światowym hip-hopie, Drum’n’bassowego wymiatacza z Brighton ukrywającego się pod pseudonimem Friction, i duet Catz ‘n Dogz – polski house’owy towar eksportowy. Pojawi się też raper Jan-Rapowanie, który tak bardzo kocha czynność, którą się zajmuje, że zdecydował się umieścić ją w swojej ksywce, a także Calyx & Teebee i LX One, którzy serwują podczas swoich występów dubstepowo-drum’n’bassową petardę o gigantycznym zasięgu.

Do grona artystów, którzy zafundują publiczności strumień porywających decybeli dołączają legendy światowej elektroniki –duet Booka Shade, belgijski DJ i producent, którego występy zbierają wysokie noty na całym świecie, czyli Alix Perez, Mc CONRAD w kolabo z ROS addiction, piekielnie utalentowany Wilkinson z frakcji drum’n’bassu najwyższej próby oraz zespół Łąki Łan przybywający do Szczyrku wprost z równoległej galaktyki.


GHOSTFACE KILLAH

Członek Wu-Tang Clanu, z którym w 1993 r. wydał do dziś uwielbiany przez rzesze fanów 36 Chambers. W 2006 r. MTV umieściło Ghostface’a na liście najlepszych MC wszechczasów.


BOOKA SHADE

Ponad 20 lat na scenie, setki występów, pięć albumów studyjnych i masa EPek – powiedzieć, że Walter Merziger i Arno Kammermeier to weterani światowej elektronicznej sceny muzycznej, to nic nie powiedzieć.


WILKINSON

Jego historia z muzyką rozpoczęła się, gdy w wieku 9 lat dostał od rodziców perkusję. I trudno powiedzieć, kim byłby teraz, gdyby nie wyrozumiałość na hałas ze strony jego matki, ojca i sąsiadów.


CATZ N DOGZ

Znaleźli się w elitarnym zestawieniu Top 100 przygotowanym przez Resident Advisor, a DJ Mag uwzględnił ich album Basic Colour Theory w zestawieniu 10 najlepszych płyt 2015 r.


FRICTION

Pochodzący z Brighton artysta zdobywał pierwsze muzyczne szlify w latach dwutysięcznych, a dzisiaj uważany jest za jednego z najbardziej oddanych i najlepszych technicznie DJ-ów na świecie.


ALIX PEREZ

Alix to jeden z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych drum’n’bassowych producentów i DJów swojego pokolenia, często określany mianem „człowieka od inteligentnego drum’n’bassu, który pozwala muzyce oddychać”.


CALYX & TEEBEE

Calyx & Teebee to legendy drum’n’bassu, dwie dekady na scenie, wydawani przez RAM Records – jedną z najsławniejszych wytwórni drum’n’bassowych na świecie.


ŁĄKI ŁAN

Przybysze z innej planety, którzy mimo smogu i tłoków w tramwajach zaskakująco dobrze czują się w Polsce – kolorowa ekipa znana z szalonych koncertów wystąpi  na festiwalu SnowFest już po raz czwarty.


JAN – RAPOWANIE

Ma na koncie współpracę m.in. z Białasem, VNMem, Smolastym, Gedzem, Szpakiem i Kobikiem. Rapowe portale zarzekają się, że za chwilę będą o nim mówić wszyscy, i trudno się nie zgodzić.


MC CONRAD & ROS

Brytyjski MC wyróżniający się charakterystycznym wokalem, a razem z nim jeden z pionierów polskiej sceny drum’n’bassowej.

Sponsorzy

 
Carlsberg
Volvo Auto-Boss
Birell
 

Partnerzy

 
COS OPO Szczyrk
SON
Szczyrk
 

Partner Energetyczny

 
Tauron
 

Media

 
Trójka Polskie Radio
Czwórka Polskie Radio
CKM
Kmag
Going.
TVP3 KATOWICE
MUNO
DLA STUDENTA
NOIZZ