SnowFest Games

Snowfest_Games-04

Nieodłącznym elementem każdej edycji festiwalu są sportowe zmagania najlepszych riderów w kraju nad Wisłą! SnowFest Games Accelerated by Taycan, to jeden z największych i najbardziej widowiskowych eventów feestyle’owych w tej części Europy.

Podczas nadchodzącej edycji festiwalu w pojedynku o tytuł najlepszego zawodnika zmierzy się czołówka polskiej sceny snowboardowej oraz freeski, dla których zimowe sporty ekstremalne to prawdziwa pasja i sposób na życie. Będzie to doskonale widoczne w ramach sportowych zmagań na skoczni Skalite!

Przyśpieszenie i prędkość zawodników na skoczni gwarantuje Porsche Taycan GTS Sport Turismo oraz Porsche Centrum Katowice – Partnerzy tegorocznych zawodów.

O przemianę skoczni narciarskiej w tor freestyleowy zadba ekipa Vodasodova, która słynie z wyjątkowej precyzji do detali i unikalnych międzynarodowych projektów jak X-Games czy Air&Style.

Łączna pula nagród pieniężnych w zawodach SnowFest Games 2023 wynosi 12.000 zł a nagrodą dodatkową za I miejsce jest udział w Porsche Experience, ufundowane przez Sponsora Zawodów.

Nagroda specjalna przyznana będzie również w konkursie równoległym – BETCLIC BEST TRICK.

Wśród nagród znajdą się również nagrody rzeczowe, ufundowane przez SnowFest Festival oraz Sponsorów zawodów.

Pula_Nagrod

Formuła oraz sędziowanie

Freestyle

Riderzy (zawodnicy) – jeżdżą po torze i wykonują na nim tzw. tricki (ewolucje). Są to zawody freestyle’owe czyli stylu wolnego – zawodnicy mogą robić cokolwiek wymyślą, ale muszą też to potrafić robić. Dlatego nie tylko o kreatywność chodzi ale także o umiejętności, o kunszt. Dlatego śmiało można powiedzieć, że są to także artyści tego festiwalu.

Nazwy tricków

Można trochę powiedzieć o nazewnictwie tricków (jak będzie na to przestrzeń) – frontside, backside, cab (switch frontside), backside, frontflip, backflip, rodeo, underflip, regular, goofy, w nartach lewo/prawo, cork.. O tym , że dobrze wykonany trick powinien mieć graba, czyli złapanie za deskę albo za nartę etc.

Formuła Jam Session i sędziowanie

Zawodnicy zjeżdżają po torze przez pewien czas według listy startowej : 40 min kwalifikacje, 30 min finały. Jak czas się kończy to kończymy dany przejazd – tak żeby wszyscy mieli tyle samo przejazdów po torze.

Sędziowie oceniają tzw. „ogólne wrażenie” i biorą pod uwagę takie kryteria jak:

  • Trudność techniczna tricków
  • Wykonanie (lądowanie, graby, płynność rotacji)
  • Wysokość i odległość skoku
  • Różnorodność trików – dobrze żeby zawodnik zrobił 2 różne tricki
  • Progresja, kreatywność, robienie niesztampowych trików

Więcej:

HOT NEWSY

SnowFest Festival 2024


Dziękujemy


BITWA NA ŚNIEŻKI


SNOWFEST GAMES 2023


TIMETABLE 2023


KARNETY LAST CALL


BLONDE MUSIC BAR


SCENA BETCLIC


SNOWFEST ON TOUR